mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nie trzeba będzie dmuchać

Nie trzeba będzie dmuchać

Policjanci z województwa lubelskiego otrzymali nowe urządzenia do bezkontaktowego pomiaru obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki nim funkcjonariusze w kilka sekund sprawdzą, czy osoba unikająca badania, śpiąca a nawet nieprzytomna, znajduje się pod wpływem alkoholu.

Nie trzeba będzie dmuchać
AlcoBlow, bo taką nosi nazwę to urządzenie, trafi do wszystkich komend miejskich i powiatowych policji w województwie lubelskim. To szybkie i bezkontaktowe wskaźniki obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Główną zaletą urządzenia jest to, że do przeprowadzenia badania nie będzie potrzebny ustnik. Dzięki dużej szybkości, będą one wykorzystywane przede wszystkim podczas drogowych akcji policyjnych, w których funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości wielu osób. Jedna z funkcji pozwala nawet na sprawdzenie, czy powietrze wewnątrz kontrolowanego pojazdu nie ma zawartości alkoholu. Ponadto AlcoBlow pozwoli wskazać, czy w butelce, w której powinna być np. woda, nie znajduje się przypadkiem alkohol.

Zakupione ze środków Programu Modernizacji Policji urządzenia będą bardzo pomocne w pracy. Funkcjonariusze będą mogli pobrać próbkę powietrza nawet osób, które chcą uniknąć badania a  także od śpiących czy też nieprzytomnych.
 
W ręce policjantów garnizonu lubelskiego trafi łącznie 30 urządzeń AlcoBlow, wartych 1.220 zł każde. 7 z nich trafi do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Po dwa trafi do pozostałych komend miejskich oraz po jednym do komend powiatowych. Jedno przekazane zostanie również policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Tematy w artykule: alkohol policja pijani kierowcy

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z...

Aktualności 2017-06-13

Komentuj:

~w 2010-11-20

ciekawe co zrobi ta najbardziej rozpita grupa zawodowa? przeciez oni sa ciagle pijani, wiec to urzadzenie bedzie ciagle piszczec ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando