Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nie trzeba będzie dmuchać

Nie trzeba będzie dmuchać

Policjanci z województwa lubelskiego otrzymali nowe urządzenia do bezkontaktowego pomiaru obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki nim funkcjonariusze w kilka sekund sprawdzą, czy osoba unikająca badania, śpiąca a nawet nieprzytomna, znajduje się pod wpływem alkoholu.

Nie trzeba będzie dmuchać
AlcoBlow, bo taką nosi nazwę to urządzenie, trafi do wszystkich komend miejskich i powiatowych policji w województwie lubelskim. To szybkie i bezkontaktowe wskaźniki obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Główną zaletą urządzenia jest to, że do przeprowadzenia badania nie będzie potrzebny ustnik. Dzięki dużej szybkości, będą one wykorzystywane przede wszystkim podczas drogowych akcji policyjnych, w których funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości wielu osób. Jedna z funkcji pozwala nawet na sprawdzenie, czy powietrze wewnątrz kontrolowanego pojazdu nie ma zawartości alkoholu. Ponadto AlcoBlow pozwoli wskazać, czy w butelce, w której powinna być np. woda, nie znajduje się przypadkiem alkohol.

Zakupione ze środków Programu Modernizacji Policji urządzenia będą bardzo pomocne w pracy. Funkcjonariusze będą mogli pobrać próbkę powietrza nawet osób, które chcą uniknąć badania a  także od śpiących czy też nieprzytomnych.
 
W ręce policjantów garnizonu lubelskiego trafi łącznie 30 urządzeń AlcoBlow, wartych 1.220 zł każde. 7 z nich trafi do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Po dwa trafi do pozostałych komend miejskich oraz po jednym do komend powiatowych. Jedno przekazane zostanie również policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Tematy w artykule: alkohol policja pijani kierowcy

Podobne wiadomości:

Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?

Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać...

Aktualności 2016-10-11

Rutynowe kontrole trzeźwości nie są legalne?

Rutynowe kontrole trzeźwości nie są legalne?

Finanse i prawo 2016-08-17

Komentuj:

~w 2010-11-20

ciekawe co zrobi ta najbardziej rozpita grupa zawodowa? przeciez oni sa ciagle pijani, wiec to urzadzenie bedzie ciagle piszczec ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati
Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati
Wydawać by się mogło, że samochody luksusowe, z racji pieniędzy jakie klient za nie płaci, to produkty dopracowane do perfekcji. Ale nawet największym producentom zdarzają się wpadki. Teraz na darmowe usunięcie usterki zaproszono właścicieli Maserati. Co się stało?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj