mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nie żyje Enrico Pavoni, Prezes Fiat Polska

Nie żyje Enrico Pavoni, Prezes Fiat Polska

W dniu wczorajszym, w Warszawie, po długiej chorobie zmarł Enrico Pavoni - Prezes Fiat Polska i Grupy Fiata w naszym kraju, a także architekt rozwoju przemysłu motoryzacyjnego na naszym rynku.

Nie żyje Enrico Pavoni, Prezes Fiat Polska
Enrico Pavoni z koncernem Fiat związany był od 1969 roku. W latach 1978-1989 był dyrektorem przedstawicielstwa Fiata w Polsce. Po dwuletniej przerwie, kiedy to był dyrektorem oddziału włoskiej marki w Moskwie, powrócił nad Wisłę, gdzie pracował już nieprzerwanie.

Od 1992 do 1995 roku ponownie piastuje stanowisko dyrektora polskiego przedstawicielstwa Fiata. W 1992 r. wchodzi w skład zespołu negocjacyjnego biorącego udział w procesie prywatyzacji Fabryki Samochodów Małolitrażowych FSM w Bielsku-Białej, z której utworzono trzy spółki z udziałem Skarbu Państwa i kapitału Fiata: Fiat Auto Poland S.A. (produkcja samochodów), Magneti Marelli S.A. (produkcja komponentów samochodowych) i Teksid Poland S.A.(metalurgia). Koordynuje inwestycje Fiata w tych spółkach.

W następnych latach bierze udział w tworzeniu kolejnych spółek Fiata w Polsce: Fiat Lubrificanti Poland, Gilardini Poland, Toro Poland Investments (ubezpieczenia).

W ramach kompetencji powierzonych przez Fiat S.p.A. koordynuje i nadzoruje wszelkie przedsięwzięcia Grupy podejmowane w Polsce: m.in. w 1998 r. nadzoruje przejęcie fabryki maszyn rolniczych "Bizon" w Płocku przez firmę New Holland z Grupy Fiata, wspiera tworzenie w Polsce Fiat Bank Polska S.A. (kredyty samochodowe) oraz  Fiat Finance Polska SA (leasing samochodów).

Od początku we wszystkich uruchamianych w Polsce przedsięwzięciach Fiata sprawuje rozmaite funkcje w Radach Nadzorczych oraz zasiada w Zarządach. Przez 10 lat (1992-2002) sprawuje również funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Fiat Auto Poland S.A.

Od 1999 r. do momentu przejęcia przez Fiat Polska działalności informatycznej, telekomunikacyjnej, księgowości i obsługi personelu od wszystkich spółek Fiata w Polsce, zarządza sektorem usług świadczonych Grupie Fiat w Polsce oraz klientom zewnętrznym. W 2001 roku dla celów tej działalności utworzone zostają dwie spółki: Business Solutions Polska i Ingest Segim Polska.

Od 8 kwietnia 2002 roku do 21 października 2012 roku sprawuje funkcję Prezesa Zarządu Fiat Auto Poland S.A.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat Auto Poland

Podobne wiadomości:

Fiat obniżył ceny nowej Pandy

auto motor i sport 0000-00-00

Konkurencja na rynku miejskich aut zaostrza się dlatego Fiat zdecydował się na promocyjną ofertę bazowej Pandy.

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

~x 2012-10-25

Pogrzeb odbędzie się w piątek 26.10 o 13:40 w Warszawie na Powązkach.

~henryk 2012-10-23

znałem człowieka, bardzo przyjemny i miły w kontakcie Pan, mimo że Włoch mocno sie zżył z naszym krajem, ciekawe gdzie będzie pogrzeb, we Włoszcehc, czy może jednak w Polsce [*][*][*][*]

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.