mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niebezpieczna Nigeria

Niebezpieczna Nigeria

Nigeria była kolejnym etapem wyprawy Fiat Panda Cross around Africa 2007. Obecnie Jolanta Czupik oraz Dominik Stokłosa są już w Kamerunie. A przed nimi jeszcze Kongo, Angola, Namibia...

Niebezpieczna Nigeria

1980 przejechanych kilometrów przez Nigerię okazały się jak dotąd najtrudniejszymi podczas całej wyprawy. Nigeria okazała się mało przychylnym krajem dla podróżników i nie chodzi tu tylko o stan dróg, które w tym afrykańskim państwie prawie nie istnieją. W Nigerii kilkadziesiąt razy zatrzymywano ich do szczegółowych kontroli policyjnych i wojskowych, a stróże prawa zawsze czegoś żądali. Dodatkowym niebezpieczeństwem, które towarzyszyło Polakom podczas podróży przez Nigerię były napady okolicznych band.
 
Jedna z takich band w środku dżungli chciała zatrzymać siłą ich samochód. Nie zaryzykowali zatrzymania i pędem przejechali przez blokadę, ale samochód został obtłuczony bambusowymi kijami. Na szczęście Panda Cross wyposażona jest w solidne relingi dachowe, które przyjęły na siebie silne uderzenia napastników.
 
Fiat Panda Cross 4x4 1.3 Multijet doskonale znosi trudy tej ekstremalnej afrykańskiej wyprawy. Wprawdzie piasek i kurz wciska się pod wszystkie uszczelki i zakamarki karoserii, dlatego deska rozdzielcza samochodu i tapicerka są już pomarańczowe. Ale wszystkie podzespoły mechaniczne i elektroniczne samochodu pracują bez najmniejszego protestu.
 
Autopodróżnicy przejechali już ponad 15 tys. kilometrów w wymagających afrykańskich warunkach, dlatego po raz pierwszy w Pandzie Cross wymienili filtry powietrza, gdyż były już bardzo zabrudzone.
 
Zobacz więcej o modelu Fiat Panda

 Czytaj także:

Fiat Panda Cross around Africa 2007 - wyprawa ruszyła (2007-01-19)

 
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 34 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat Panda Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat Panda

Podobne wiadomości:

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Aktualności 2017-07-04

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando