mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niebezpieczna Nigeria

Niebezpieczna Nigeria

Nigeria była kolejnym etapem wyprawy Fiat Panda Cross around Africa 2007. Obecnie Jolanta Czupik oraz Dominik Stokłosa są już w Kamerunie. A przed nimi jeszcze Kongo, Angola, Namibia...

Niebezpieczna Nigeria

1980 przejechanych kilometrów przez Nigerię okazały się jak dotąd najtrudniejszymi podczas całej wyprawy. Nigeria okazała się mało przychylnym krajem dla podróżników i nie chodzi tu tylko o stan dróg, które w tym afrykańskim państwie prawie nie istnieją. W Nigerii kilkadziesiąt razy zatrzymywano ich do szczegółowych kontroli policyjnych i wojskowych, a stróże prawa zawsze czegoś żądali. Dodatkowym niebezpieczeństwem, które towarzyszyło Polakom podczas podróży przez Nigerię były napady okolicznych band.
 
Jedna z takich band w środku dżungli chciała zatrzymać siłą ich samochód. Nie zaryzykowali zatrzymania i pędem przejechali przez blokadę, ale samochód został obtłuczony bambusowymi kijami. Na szczęście Panda Cross wyposażona jest w solidne relingi dachowe, które przyjęły na siebie silne uderzenia napastników.
 
Fiat Panda Cross 4x4 1.3 Multijet doskonale znosi trudy tej ekstremalnej afrykańskiej wyprawy. Wprawdzie piasek i kurz wciska się pod wszystkie uszczelki i zakamarki karoserii, dlatego deska rozdzielcza samochodu i tapicerka są już pomarańczowe. Ale wszystkie podzespoły mechaniczne i elektroniczne samochodu pracują bez najmniejszego protestu.
 
Autopodróżnicy przejechali już ponad 15 tys. kilometrów w wymagających afrykańskich warunkach, dlatego po raz pierwszy w Pandzie Cross wymienili filtry powietrza, gdyż były już bardzo zabrudzone.
 
Zobacz więcej o modelu Fiat Panda

 Czytaj także:

Fiat Panda Cross around Africa 2007 - wyprawa ruszyła (2007-01-19)

 
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 34 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat Panda Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat Panda

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Aktualności 2017-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.