Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nieco taniej i wśród używanych

Nieco taniej i wśród używanych

Mimo szczytu urlopów wakacyjnych, jakie w naszym kraju przypadają zwyczajowo na sierpień, prawie w ogóle nie dało się zauważyć mniejszego zainteresowania rynkiem samochodów używanych. Przynajmniej tak wynika ze statystyk serwisu aut używanych GEpard.

Z czego to wynika, skoro w większości branż widoczne jest w tym okresie spowolnienie wakacyjne? Wpływ mogło mieć tu kilka czynników, przede wszystkim spadki cen i to zarówno na rynku samochodów nowych, jak i używanych, które były następstwem sporych spadków kursu euro w ostatnim czasie. Mocna złotówka wymusiła na importerach samochodów nowych obniżki cen, a to pociągnęło za sobą znacznie korzystniejsze ceny również i na rynku wtórnym. Wprawdzie obniżki wśród samochodów używanych dotknęły najbardziej auta stosunkowo najnowsze oraz z wyższych segmentów, to jednak szukający także i w innych segmentach oraz starszych rocznikowo modeli mogli liczyć na nieco korzystniejsze ceny.

Tendencję taką można było zaobserwować również w sierpniu wśród poszukujących dla siebie samochodu w serwisie GEpard. Wprawdzie niezmiennie dominują te same segmenty (klasy niższa średnia i średnia) oraz roczniki (1998-2003), to jednak dało się zauważyć nieznaczny wzrost zainteresowania autami z klasy wyższej oraz SUV-ów, a także młodszych niż 5 lat.

Nie był to jednak aż tak gwałtowny wzrost zainteresowania, który spowodowałby jakieś rewolucyjne zmiany wśród najbardziej popularnych modeli i marek. Tu niezmiennie dominują auta niemieckie – Ople, Volkswageny i Audi, a niekwestionowanym liderem rynku aut używanych pozostaje Passat.

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w sierpniu 2008 

1

Volkswagen Passat

bz

2

Ford Focus

+ 2

3

Opel Astra

+ 2

4

Audi A4

+ 3

5

Ford Mondeo

- 3

6

Volkswagen Golf IV

bz

7

Opel Vectra

- 4

8

Renault Megane

bz

9

Opel Corsa

bz

10

Opel Astra II

bz

 

Tematy w artykule: raporty

Podobne wiadomości:

Kupujemy coraz mniej diesli

Kupujemy coraz mniej diesli

Aktualności 2016-04-19

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Aktualności 2016-02-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati
Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati
Wydawać by się mogło, że samochody luksusowe, z racji pieniędzy jakie klient za nie płaci, to produkty dopracowane do perfekcji. Ale nawet największym producentom zdarzają się wpadki. Teraz na darmowe usunięcie usterki zaproszono właścicieli Maserati. Co się stało?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj