mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nieco taniej i wśród używanych

Nieco taniej i wśród używanych

Mimo szczytu urlopów wakacyjnych, jakie w naszym kraju przypadają zwyczajowo na sierpień, prawie w ogóle nie dało się zauważyć mniejszego zainteresowania rynkiem samochodów używanych. Przynajmniej tak wynika ze statystyk serwisu aut używanych GEpard.

Z czego to wynika, skoro w większości branż widoczne jest w tym okresie spowolnienie wakacyjne? Wpływ mogło mieć tu kilka czynników, przede wszystkim spadki cen i to zarówno na rynku samochodów nowych, jak i używanych, które były następstwem sporych spadków kursu euro w ostatnim czasie. Mocna złotówka wymusiła na importerach samochodów nowych obniżki cen, a to pociągnęło za sobą znacznie korzystniejsze ceny również i na rynku wtórnym. Wprawdzie obniżki wśród samochodów używanych dotknęły najbardziej auta stosunkowo najnowsze oraz z wyższych segmentów, to jednak szukający także i w innych segmentach oraz starszych rocznikowo modeli mogli liczyć na nieco korzystniejsze ceny.

Tendencję taką można było zaobserwować również w sierpniu wśród poszukujących dla siebie samochodu w serwisie GEpard. Wprawdzie niezmiennie dominują te same segmenty (klasy niższa średnia i średnia) oraz roczniki (1998-2003), to jednak dało się zauważyć nieznaczny wzrost zainteresowania autami z klasy wyższej oraz SUV-ów, a także młodszych niż 5 lat.

Nie był to jednak aż tak gwałtowny wzrost zainteresowania, który spowodowałby jakieś rewolucyjne zmiany wśród najbardziej popularnych modeli i marek. Tu niezmiennie dominują auta niemieckie – Ople, Volkswageny i Audi, a niekwestionowanym liderem rynku aut używanych pozostaje Passat.

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w sierpniu 2008 

1

Volkswagen Passat

bz

2

Ford Focus

+ 2

3

Opel Astra

+ 2

4

Audi A4

+ 3

5

Ford Mondeo

- 3

6

Volkswagen Golf IV

bz

7

Opel Vectra

- 4

8

Renault Megane

bz

9

Opel Corsa

bz

10

Opel Astra II

bz

 

Tematy w artykule: raporty

Podobne wiadomości:

Gusta Polaków są niezmienne

Gusta Polaków są niezmienne

Aktualności 2012-12-09

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Aktualności 2016-02-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.