mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niemcy: Tak drogo jeszcze nie było

Niemcy: Tak drogo jeszcze nie było

Niemiecki rynek samochodowy ewidentnie przeżywa lekkie załamanie. Nie dość, że nasi zachodni sąsiedzi w ubiegłym roku kupili mniej aut niż w latach poprzednich to na dodatek wrosły średnie ceny pojazdów u niemal wszystkich producentów. Specjaliści zgodnie mówią - tak drogow w Niemczech jeszcze nie było.

Niemcy: Tak drogo jeszcze nie było
Podwyższenie podatku dochodowego, ogólny wzrost cen i zwiększający się udział pojazdów służbowych na niemieckim rynku motoryzacyjnym to według instytu B&D Forecast, główne przyczyny wzrostu średnich wartości cen przypadających na jedno auto. Najwięcej w 2007 roku na jednym samochodzie zarobiało Porsche - 82 000 euro.

Według doniesień niemieckich mediów powołujących się na raport firmy B&D, w 2007 roku zwiększył się także udział w rynku samochodów rejestrowanych jako auta służbowe. To one według instytutu badawczego przyczyniły się w głównej mierze do wzrostu średnich cen. Różnica w cenie pomiędzy takim modelem, a jego odpowiednikiem dla klienta prywatnego to około 4000 euro więcej, które trzeba wyłożyć na stole u dilera.

Poza Porsche czołówkę najwięcej zarabiających na jednym egzemplarzu okupują trzy inne niemieckie marki: BMW, Mercedes-Benz i Audi. Bawarczycy na jednym samochodzie zarobili w ubiegłym roku średnio 37 229 euro, auta z gwiazdą kosztowały z kolei średnio 36 103 euro, zaś do kasy trzeciego producenta z Ingolstadt trafiało za każdy pojazd 35 500 euro. Produkujący i sprzedający najwięcej aut w Europie, Volkswagen zarobiał średnio na aucie 22 200 euro.

Komentuj:

~sergiey 2008-01-07

troche nieprecyzyjnie to wszystko jest przedstawione: raz jest napisane "zarobili" a drugi raz "kosztował". Skoro ktoś za samochód płaci 10 tys to nie znaczy że ktos tyle zarobil tylko tyle ma przychodu. Czyzby brak podstaw znajomości ekonomi?

~huhu 2008-01-07

Co znaczy "zarobiać"?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.