mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niemcy: Znaczne spadki sprzedaży

Niemcy: Znaczne spadki sprzedaży

Bieżący rok na niemieckim rynku samochodów nowych jest jak na razie najgorszy na przestrzeni kilku ostatnich lat. Mimo to Niemcy wciąż pozostają zdecydowanym liderem na Starym Kontynencie.

Niemcy: Znaczne spadki sprzedaży

Znaczny spadek nowo zarejestrowanych samochodów jest spowodowany głównie przez pogorszenie się sprzedaży wśród prywatnych nabywców. O ile, po czterech miesiącach roku, łączna sprzedaż jest gorsza o 9,2% od zeszłorocznej, to wśród tylko prywatnych nabywców spadek sprzedaży wyniósł aż 27,2%.

Jak się można było spodziewać, jest to w znacznej mierze efekt podniesienia od początku tego roku stawki podatku VAT z 16 do 19 procent. Spowodowany tym wzrost cen uderzył przede wszystkim w prywatnych odbiorców, przedsiębiorcy bowiem mogą i tak większy VAT odliczyć od podatku.

Najbardziej na spadku sprzedaży ucierpiał Ford, który w ciągu pierwszych czterech miesięcy roku sprzedał do prywatnych odbiorców aż o 54,4% (!) mniej samochodów. Tylko nieco lepsze rezultaty zanotowały BMW (-39,1%), Fiat (-38,2%), Audi (-34,6%), Volkswagen (-34,4%) oraz Opel (-29,8%). Najlepiej spośród wszystkich niemieckich producentów wypada obecnie Mercedes, którego spadek sprzedaży o 6,1% był lepszy od średniego poziomu dla całego niemieckiego rynku.

Wyniki styczeń-kwiecień wymusiły także korektę sprzedaży całorocznej. Instytut CSM Worldwide przewiduje, iż łączna sprzedaż aut nowych na zakończenie roku wyniesie 3,2 mln aut, a nie jak pierwotnie zakładano 3,39 mln.

Komentuj:

~outback 2007-05-22

ford normalne, wszyscy czekają na nowe mondeo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?