mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niemcy będą inwestować

Niemcy będą inwestować

Niemiecki koncern AE Group zajmujący się obróbką metali lekkich, głównie na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, planuje w ciągu kilku lat podwoić swoje moce produkcyjne w Polsce.

Niemcy będą inwestować
AE Group zajmuje się ciśnieniowym odlewnictwem części z aluminium, w tym komponentów gotowych do montażu, przede wszystkim dla przemysłu samochodowego i dostawców ich systemów oraz dla przemysłu lotniczego.

Pierwszy zakład odlewniczy Rhein-Main powstał w 1951 roku we Frankfurcie nad Menem. W 1993 przedsiębiorstwem zaczęli zarządzać nowi menedżerowie Gerhard Ankenbauer oraz Günter Engelbrecht, którzy przekształcili coraz sprawniej działającą firmę w potężny holding europejskiego formatu AE Group. Koncern w 2003 roku ulokował swój pierwszy zagraniczny oddział w Polsce, w Strzelcach Krajeńskich. Lokalizację wybrano z uwagi na niewielką odległość od granicy z Niemcami oraz zaproponowane przez miasto zwolnienia z podatku od nieruchomości i niskie koszty pracy. Koncern posiada osiem oddziałów, które ulokowane są w Niemczech, Polsce, Austrii i Stanach Zjednoczonych. Holding zatrudnia obecnie ponad 1700 osób.

W ubiegłym roku w Strzelcach Krajeńskich do użytku oddano nową halę produkcyjną z zapleczem socjalnym, przewidzianym nawet dla 500 osób. Jeszcze w tym roku ma również ruszyć budowa nowoczesnego zakładu odlewniczego i obróbki metali. Ta inwestycja, która pochłonie 33 mln euro, powstanie na terenie podstrefy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jej ukończenie zaplanowano na 2017 r. Zatrudnienie powinno wzrosnąć o 250 osób.

Podobne wiadomości:

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Polskie drogi 2015-06-25

Mekka dla niewdzięcznych

auto motor i sport 0000-00-00

Nie podoba ci się, że co trzeci samochód na parkingu wygląda identycznie jak twój? Przyjedź do Essen na największą w Europie wystawę tuningową - nawet jeśli nic nie kupisz, to na pewno się zainspirujesz.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.