mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niemcy chcą hybryd

Niemcy chcą hybryd

Niemieccy kierowcy przychylnym okiem patrzą na przyjazne dla środowiska napędy hybrydowe. Blisko 30% widzi siebie jako potencjalnych nabywców ekologicznych pojazdów. Jednak oczekują, że cena takiego auta będzie niższa, a oszczędności wynikające z eksploatacji hybrydy - większe.

Niemcy chcą hybryd
Niemcy dysponują coraz większą wiedzą na temat napędów alternatywnych, a w szczególności technologii hybrydowych. Prawie 90% badanych (ankieta zaostała przeprowadzona przez koncern Continental wśród ponad 1000 kierowców) odpowiedziało twierdząco na pytanie, czy słyszeli bądź czytali coś na ten temat, co jest wynikiem lepszym od tego uzyskanego w zeszłorocznej ankiecie czyli - 86,9%. Tendencja zwyżkowa jest szczególnie zauważalna w przypadku kobiet uczestniczących w badaniach.

W 2007 r. nieco ponad połowa (61,6%) kobiet będących kierowcami przyznała się do jakiejkolwiek wiedzy na temat technologii hybrydowych. Wartość ta w 2008 r. wzrosła do ok. 75%, a w bieżącym roku osiągnęła poziom 79%. Liczba kobiet rozróżniających hybrydy jako alternatywne rodzaje napędu, łączące silnik elektryczny i spalinowy, wzrosła w ciągu ostatniego roku aż o 36%. Jedna na pięć kobiet była w stanie samodzielnie wyjaśnić zasady działania tej technologii.

Cena pozostaje głównym kryterium przy podejmowaniu decyzji o kupnie pojazdu hybrydowego. Podczas gdy w zeszłym roku cena zakupu auta z napędem hybrydowym odgrywała decydującą rolę w przypadku 29,7% wszystkich kierowców, to w 2009 roku liczba ta wzrosła do 37,8%. W 2007 r. 27,5% wszystkich kobiet zakładało ewentualność kupna auta wyposażonego w napęd hybrydowy, jeżeli cena byłaby odpowiednia, natomiast w tym roku było to już 39%.

Ankieta pokazuje, że czynniki środowiskowe i sposób jazdy także działają na korzyść hybryd, chociaż w różnym stopniu w przypadku mężczyzn i kobiet. Więcej niż jedna na pięć kobiet w Niemczech kupiłaby pojazd hybrydowy ze względu na środowisko. Przyjemność z jazdy to kluczowy czynnik dla zaledwie 11,2% badanych. Z drugiej strony, w przypadku mężczyzn ten czynnik odgrywa znacznie większą rolę niż względy ekologiczne (odpowiednio 19,9% i 12%).

To, co czyni hybrydy opcją godną rozważenia, to oszczędności w zużyciu paliwa sięgające 25%. Napędy hybrydowe są idealne na krótkie trasy – a takie zwykle pokonuje statystyczny niemiecki kierowca. Większość ankietowanych podróżuje swoim samochodem mniej niż 30.000 km rocznie, z czego ok. 66% to jazda po mieście, na krótkich odcinkach. Badanie wykazało także, że kobiety w Niemczech to przede wszystkim kierowcy krótkodystansowi.

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Innowacyjne sterowanie gestami od Continentala

Innowacyjne sterowanie gestami od...

Technika 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando