mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niemcy chcą hybryd

Niemcy chcą hybryd

Niemieccy kierowcy przychylnym okiem patrzą na przyjazne dla środowiska napędy hybrydowe. Blisko 30% widzi siebie jako potencjalnych nabywców ekologicznych pojazdów. Jednak oczekują, że cena takiego auta będzie niższa, a oszczędności wynikające z eksploatacji hybrydy - większe.

Niemcy chcą hybryd
Niemcy dysponują coraz większą wiedzą na temat napędów alternatywnych, a w szczególności technologii hybrydowych. Prawie 90% badanych (ankieta zaostała przeprowadzona przez koncern Continental wśród ponad 1000 kierowców) odpowiedziało twierdząco na pytanie, czy słyszeli bądź czytali coś na ten temat, co jest wynikiem lepszym od tego uzyskanego w zeszłorocznej ankiecie czyli - 86,9%. Tendencja zwyżkowa jest szczególnie zauważalna w przypadku kobiet uczestniczących w badaniach.

W 2007 r. nieco ponad połowa (61,6%) kobiet będących kierowcami przyznała się do jakiejkolwiek wiedzy na temat technologii hybrydowych. Wartość ta w 2008 r. wzrosła do ok. 75%, a w bieżącym roku osiągnęła poziom 79%. Liczba kobiet rozróżniających hybrydy jako alternatywne rodzaje napędu, łączące silnik elektryczny i spalinowy, wzrosła w ciągu ostatniego roku aż o 36%. Jedna na pięć kobiet była w stanie samodzielnie wyjaśnić zasady działania tej technologii.

Cena pozostaje głównym kryterium przy podejmowaniu decyzji o kupnie pojazdu hybrydowego. Podczas gdy w zeszłym roku cena zakupu auta z napędem hybrydowym odgrywała decydującą rolę w przypadku 29,7% wszystkich kierowców, to w 2009 roku liczba ta wzrosła do 37,8%. W 2007 r. 27,5% wszystkich kobiet zakładało ewentualność kupna auta wyposażonego w napęd hybrydowy, jeżeli cena byłaby odpowiednia, natomiast w tym roku było to już 39%.

Ankieta pokazuje, że czynniki środowiskowe i sposób jazdy także działają na korzyść hybryd, chociaż w różnym stopniu w przypadku mężczyzn i kobiet. Więcej niż jedna na pięć kobiet w Niemczech kupiłaby pojazd hybrydowy ze względu na środowisko. Przyjemność z jazdy to kluczowy czynnik dla zaledwie 11,2% badanych. Z drugiej strony, w przypadku mężczyzn ten czynnik odgrywa znacznie większą rolę niż względy ekologiczne (odpowiednio 19,9% i 12%).

To, co czyni hybrydy opcją godną rozważenia, to oszczędności w zużyciu paliwa sięgające 25%. Napędy hybrydowe są idealne na krótkie trasy – a takie zwykle pokonuje statystyczny niemiecki kierowca. Większość ankietowanych podróżuje swoim samochodem mniej niż 30.000 km rocznie, z czego ok. 66% to jazda po mieście, na krótkich odcinkach. Badanie wykazało także, że kobiety w Niemczech to przede wszystkim kierowcy krótkodystansowi.

Podobne wiadomości:

Niemcy chcą znieść podatek od elektrycznych aut

Niemcy chcą znieść podatek od elektrycznych...

Aktualności 2016-04-22

Innowacyjne sterowanie gestami od Continentala

Innowacyjne sterowanie gestami od...

Technika 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.