mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niemcy kupują mniej aut

Niemcy kupują mniej aut

Recesja na rynku motoryzacyjnym Niemiec. Czerwiec okazał się kolejnym miesiącem w tym roku, w którym nasi zachodni sąsiedzi nabyli mniej nowych samochodów niż w roku ubiegłym. W ciągu ostatniego półrocza bilans zarejestrowanych nowych aut obniżył się tam aż o 9,2%.

Niemcy kupują mniej aut

W pierwszych sześciu miesiącach 2007 roku Niemcy nabyli 1,58 mln nowych pojazdów, o 9,2% mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Porównanie miesiąca czerwca również nie wygląda optymistycznie. 301 108 sprzedanych nowych aut w czerwcu br. to 7% mniej niż jeszcze rok temu. Według specjalistów za taki stan rzeczy odpowiedzialne jest przede wszystkim mniejsze zainteresowanie klientów prywatnych, wzrastający podatek od wartości towarów, a także niepewność potencjalnych kupców spowodowany zapowiadanymi reformami w podatkach bezpośrednio godzących w interesy kierowców.

Nadal najsilniejszymi markami na rynku pozostają rodzimi producenci z Niemiec. Jednak ogólny spadek zakupu nowych pojazdów przełożył się także na niższe obroty firm. Dla przykładu lider sprzedaży, Volkswagen zanotował spadek o 10,2% wprowadzając na rynek do tej pory 300 641 nowych pojazdów. Drugie miejsce zajmuje Mercedes – 165 853 aut, spadek o 1,5%, trzecie Opel, 144 986 sprzedanych samochodów i minus w postaci 14,3%.

Wśród importerów prym wiedzie Toyota wraz ze swoją marką premium, Lexusem. Japończycy sprzedali w Niemczech do tej pory 68 505 samochodów, o 7,2% mniej niż rok temu. Tuż za Toyotą plasuje się grupa Renault-Dacia – 68 227. Trzecia jest Skoda z liczbą 62 242 nowo zarejestrowanych pojazdów. Czesi są jedną z niewielu marek, którym w ostatnim czasie udało się mimo tendencji spadkowych na rynku zwiększyć liczbę sprzedanych aut. W ich przypadku jest to 1% na plus.

Czytaj także:

Rynek europejski na wstecznym biegu 2007-06-14

Komentuj:

~raiders 2007-07-05

podnieśli vat bo chcą mieć więcej pieniążków na urzędników :( hehe a tu "niespodzianka" pieniążków nie ma :( hehe unia europejska zmierza szybkimi krokami do bakructwa a my niestety razem z nimi :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.