mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niemcy kupują mniej aut

Niemcy kupują mniej aut

Recesja na rynku motoryzacyjnym Niemiec. Czerwiec okazał się kolejnym miesiącem w tym roku, w którym nasi zachodni sąsiedzi nabyli mniej nowych samochodów niż w roku ubiegłym. W ciągu ostatniego półrocza bilans zarejestrowanych nowych aut obniżył się tam aż o 9,2%.

Niemcy kupują mniej aut

W pierwszych sześciu miesiącach 2007 roku Niemcy nabyli 1,58 mln nowych pojazdów, o 9,2% mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Porównanie miesiąca czerwca również nie wygląda optymistycznie. 301 108 sprzedanych nowych aut w czerwcu br. to 7% mniej niż jeszcze rok temu. Według specjalistów za taki stan rzeczy odpowiedzialne jest przede wszystkim mniejsze zainteresowanie klientów prywatnych, wzrastający podatek od wartości towarów, a także niepewność potencjalnych kupców spowodowany zapowiadanymi reformami w podatkach bezpośrednio godzących w interesy kierowców.

Nadal najsilniejszymi markami na rynku pozostają rodzimi producenci z Niemiec. Jednak ogólny spadek zakupu nowych pojazdów przełożył się także na niższe obroty firm. Dla przykładu lider sprzedaży, Volkswagen zanotował spadek o 10,2% wprowadzając na rynek do tej pory 300 641 nowych pojazdów. Drugie miejsce zajmuje Mercedes – 165 853 aut, spadek o 1,5%, trzecie Opel, 144 986 sprzedanych samochodów i minus w postaci 14,3%.

Wśród importerów prym wiedzie Toyota wraz ze swoją marką premium, Lexusem. Japończycy sprzedali w Niemczech do tej pory 68 505 samochodów, o 7,2% mniej niż rok temu. Tuż za Toyotą plasuje się grupa Renault-Dacia – 68 227. Trzecia jest Skoda z liczbą 62 242 nowo zarejestrowanych pojazdów. Czesi są jedną z niewielu marek, którym w ostatnim czasie udało się mimo tendencji spadkowych na rynku zwiększyć liczbę sprzedanych aut. W ich przypadku jest to 1% na plus.

Czytaj także:

Rynek europejski na wstecznym biegu 2007-06-14

Komentuj:

~raiders 2007-07-05

podnieśli vat bo chcą mieć więcej pieniążków na urzędników :( hehe a tu "niespodzianka" pieniążków nie ma :( hehe unia europejska zmierza szybkimi krokami do bakructwa a my niestety razem z nimi :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.