mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niemcy mówią "tak" ekologicznym autom

Niemcy mówią "tak" ekologicznym autom

Wszystko wskazuje na to, że do Polski będzie sprowadzanych więcej hybryd oraz aut elektrycznych. Skąd taki wniosek? Rząd Niemiec podpisał ugodę z największymi producentami aut o zwiększeniu produkcji pojazdów ekologicznych.

Niemcy mówią

Wspólny program opracowano z koncernami Volkswagena, Daimlera i BMW. Przeznaczono na niego miliard euro, a w życie wchodzi już w maju. Głównym celem jest wprowadzenie na rynek motoryzacyjny 400 tysięcy pojazdów ekologicznych, czyli hybryd i aut elektrycznych. Mało tego, niemiecki obywatel, kupując taki samochód może skorzystać z ulgi w wysokości kilku tysięcy euro.

Niedawno pojawiły się zapowiedzi wprowadzenia ulg podatkowych, dla użytkowników "zielonych" aut, ale teraz to już pewne. Oprócz dopłat do nowych samochodów, planowane są też zwolnienia z opłat za wjazdy do centrum miast. Władze niektórych miejscowości chcą nawet całkowitego zakazu wjazdu dla aut z silnikami spalinowymi. Na taki pomysł wpadła też jedna z holenderskich partii.

Kanclerz Angela Merkel chce, żeby w 2020 roku po niemieckich drogach jeździło milion samochodów z silnikami elektrycznymi. Na tę chwilę jest ich około 50 tysięcy.

Na ekologiczną rewolucję na drogach rząd niemiecki przeznaczył ponad miliard euro. Szacuje się, że kupujący samochód hybrydowy otrzyma 3000 euro dopłaty, a na pojazd elektryczny przypada nawet 4000 euro. Na bonus będzie mógł liczyć ten, kto kupi auto niedroższe niż 60 tysięcy euro. Oczywiście budżet jest ograniczony i funkcjonuje tutaj zasada "kto pierwszy, ten lepszy". Wedłu wyliczeń, dzięki nowemu programowi na ulicach może pojawić się nawet 400 tysięcy nowych samochodów ekologicznych.

Tematy w artykule: Niemcy oplaty drogowe w niemczech

Podobne wiadomości:

Dziś europejski dzień kontroli prędkości

Dziś europejski dzień kontroli prędkości

Aktualności 2015-04-16

Ponad 600 tys. diesli wzywanych do serwisu

Ponad 600 tys. diesli wzywanych do serwisu

Aktualności 2016-04-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.