mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niemcy nie są zadowoleni z niemieckich aut

Niemcy nie są zadowoleni z niemieckich aut

Subaru, Lexus i Mitsubishi to najczęściej pojawiające się marki w badaniu zadowolenia klientów przeprowadzonych przez niemiecki automobilklub ADAC. Co ciekawe, najwyżej notowana niemiecka marka znalazła się dopiero na 10. miejscu.

Niemcy nie są zadowoleni z niemieckich aut
Wyniki badania powstały w oparciu o ok. 43 tys. ankiet wypełnionych przez użytkowników samochodów. Są one o tyle wiarygodne, że ankietowane osoby oceniały tylko i wyłącznie posiadany przez siebie pojazd, a nie inne dostępne w sprzedaży. Ponadto sprawdzane było zadowolenie z usług serwisowych, jakie oferuje dana marka, a także czy właściciele auta przy kupnie nowego samochodu będą sięgać po modele tej samej marki.

Po raz piąty najbardziej zadowoleni z marki byli właściciele Subaru, która zwyciężyła we wszystkich czterech kategoriach. Podobnie jak przed rokiem na drugim miejscu znalazł się Lexus, zaś na trzeciej pozycji Mitsubishi (awans o trzy pozycje), tuż przed Hondą. Najwyżej ocenioną spośród 35 producentów była marka BMW, która uplasowała się jednak dopiero na 10. miejscu. Podobnie miejsca w środku stawki zajęły inne niemieckie marki. Na końcu tegorocznego rankingu zadowolenia klientów znalazły się marki Chevrolet, Mini oraz Renault, jednak wszystkie z oceną "dobra" w sześciostopniowej skali ocen.

Oceniając zadowolenie z samochodu ankietowani poddawali ocenie niezawodność, jakość i właściwości pojazdu. W tej kategorii tuż za Subaru znalazł się Jaguar, następnie Lexus i Mitsubishi. BMW w tej kategorii również na pozycji 10., zaś Porsche na 11.

W kategorii "jakość serwisu" Subaru wyprzedziło Lexusa i Mitsubishi oraz Hondę. Przykładowo Mercedes został oceniony dopiero na 17. miejscu.

Ciekawe wyniki pokazuje ostatnia z badanych kategorii. Najchętniej auto tej samej marki wybiorą dzisiejsi właściciele Subaru. Również duże prawdopodobieństwo zakupu modelu z tej samej stajni deklarują posiadacze Lexusów i, co ciekawe, aut marki Dacia.

Właściciele Subaru, obok posiadaczy Mitsubishi, Lexusa, Jaguara i Hondy byli najbardziej skłonni do ponownego zakupu auta tej samej marki.

Podobne wiadomości:

Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Premiery 2017-12-05

Lexus UX - premiera w Genewie

Lexus UX - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-02

Komentuj:

~Kacper 2010-12-17

46000 to wcale nie mała próba. Poza tym trend się powtarza 3 rok z rzędu. To że niemcy od dawna narzekają na jakość swoich marek (włącznie z ministrem gospodarki na forum publicznym swego czasu), jest raczej sprawą znaną. Dziwię się natomiat wciąż wystepującej w Polsce powszechnej opinii o tym że samochody niemieckie są najlepsze (może to wynika z tego, że większość Polaków jeździ samochodami 14 letnimi - taka jest niestety średnia wieku pojazdu w naszym kraju. A w tatmym okresie marki niemiecki rzeczywiście wiodły prym. ja dzisiaj kupując nowy samochów wybierając np. pomiędzy vw a kia wybrałbym koreańczyka :-). pozdrawiam tk

KierowcaNaMedalPl 2010-11-25

Niemiec wybierając dla siebie i swojej rodziny przede wszystkim rozważa kupno niemieckiego samochodu. Aby badania czy ankiety były rzetelne ich próba musiałaby być wykonana na ogromnej ilości kierowców. Biorąc pod uwagę ilość samochodów jaka jeździ po niemieckich drogach to może i subaru jest wysoko, ale z pewnością nie jest najbardziej uznaną marką dla niemców. Jednocześnie z pewnością niektórzy Niemcy mogą być trochę znudzeni swoją motoryzacją i dlatego wtedy wybierają japończyki, później wszystkie pozostałe. Na razie chyba tyle...

~tratatata 2010-11-25

Tak tak ja też dzisiaj przeprowadzałem ankiety i co połowa wpisów jest mojego autorstwa reszta ludzi

~Proszę przeczytać koniecznie !!! 2010-11-19

Platforma Obywatelska obiecywała obniżyć podatki i uprościć życie ludziom. Zamiast tego zajęła się walką z dopalaczami, kastrowaniem pedofilów, paleniem papierosów we własnych lokalach (!!) – a podatki... podniosła. Oto „liberalizm” w wykonaniu oszustów. W Warszawie Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) podniosła opłatę za użytkowanie wieczyste gruntów. W niektórych dzielnicach stolicy ten wzrost sięgnął 2000%! Wiele osób nie stać na takie opłaty. A Rada Warszawy, w której rządzi koalicja PO-SLD, na ostatniej sesji podwyższa podatki od nieruchomości i środków transportu! A p.Wojciech Olejniczak (SLD) zapewnia, że On je obniży!! „Liberalna” PO chce wyrzucić całkowicie kierowców z centrów miast. Proszę sobie wyobrazić Nowy Jork czy Cincinatti, które chciałyby wyrzucić samochody z ulic, albo zabrać pół jezdni na „bus-pasy”, powodując gigantyczne korki!! Taki zarząd miasta nie przetrwałby trzech dni! Pieniądze zamiast na metro idą na przerażającą biurokrację (roczny koszt jej działalności jest równy kosztowi jednego mostu) i na budowę tramwajów-zawalidróg. PO nie robi nic, by zmusić PKP do uruchomienia przejazdów kolejowych między Grochowem, a Targówkiem, między Ochotą a Wolą, we Włochach – i wyegzekwować ogromne odszkodowanie za ich bezprawne zamknięcie. Z uwagi na miłość PO do Niemiec, Platforma nie występuje o ogromne odszkodowanie za budynki zniszczone na polecenie Adolfa Hitlera już po kapitulacji Powstania – a więc nie będące „zniszczeniami wojennymi”. Miasto nie oddaje właścicielom ich gruntów, bo woli... do nich dopłacać!! Dzięki czemu ma pretekst by utrzymywać kolejną hordę urzędników pasących się na cudzych gruntach!! I tak wyglądają całe rządy Platformy Obywatelskiej, która woli bez żadnego zażenowania sięgać do kieszeni Polaków. Możesz już teraz to zacząć zmieniać. W wyborach samorządowych wystartował Ruch Wyborców Janusza Korwin-Mikkegto. Ma on zupełnie inną wizję państwa niż prezentowana przez „Bandę Czworga”: układ PO-PiS-SLD-PSL, który zadłużył Polskę na setki miliardów. To wizja państwa silnego gospodarczo – jak Stany Zjednoczone sprzed kilkudziesięciu lat, gdzie to obywatel decydował o tym na co chce wydać swoje pieniądze - a nie urzędnik rządowy, miejski, czy brukselski. Teraz masz wreszcie wybór. Teraz czas na Twój ruch. Ruch Wyborców Janusza Korwin-Mikkego.

~fiodor 2010-11-15

ja myślę że badanie przeprowadzono w niemieckich barach z kebabem :) Turki lubią japońskie auta :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.