mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niemcy przekonują się do CNG

Niemcy przekonują się do CNG

To co w Polsce jest już na porządku dziennym, w Niemczech dopiero zyskuje popularność. Auta na gaz. Coraz więcej naszych zachodnich sąsiadów decyduje się na zakup aut z instalacją gazową. Ostatnio w Niemczech zarejestrowano 50-tysięczny model, który może być zasilany sprężonym gazem ziemnym CNG.

Niemcy przekonują się do CNG
Jubileuszowym modelem okazał się model Opla Zafiry wyposażony w silnik typu Otto o pojemności 1600 ccm. Auto jako źródło napędu wykorzystuje benzynę i skompresowany gaz ziemny CNG. Zarejestrowaniu modelu Opla towarzyszyło spore poruszenie. Przekazanie auta przez producenta zamawiającemu – korporacji taksówkowej – odbyło się na europejskich targach taksówek w Kolonii.

W ten sposób za naszą zachodnią granicą podróżuje 38 800 aut osobowych i 11 200 pojazdów użytkowych napędzanych gazem ziemnym.

Czytaj także:

Arabowie będą tankować LPG 2006-08-29

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Zafira
Opel Zafira
Cena podstawowa już od: 82 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.

Podobne wiadomości:

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

~Tomek 2007-06-22

Jeśli w Niemczech mają aż 50 tys. modeli samochodów na gaz, to gratuluję. U nas jest kilkadziesiąt modeli.

~wtd 2006-10-31

LPG to mieszanina propanu i butanu powstająca jako produkt uboczny w procesie rafinacji ropy naftowej, natomiast CNG jest to natomiast gaz ziemny występujący w osobnych złożach.

~Greg1 2006-10-31

Po przeredagowaniu wygląda ten artykulik znacznie sensowniej. Szkoda tylko że autor nie bardzo wie o czym pisze.

~Greg1 2006-10-31

Ja coś nie kumam. LPG i CNG to chyba jednak zupełnie różne paliwa (może tylko pochodzenie z ropy). CNG jest dużo tańszy więc jest jakby bardziej pierwotny niż LPG. Chociaż na wtryskach gazu u mnie jest napisane LPG/CNG (???) a jeździ na LPG.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.