mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niemcy wprowadzają myto za przejazd drogami krajowymi

Niemcy wprowadzają myto za przejazd drogami krajowymi

Wszystkie autostrady w Niemczech są objęte mytem, obowiązującym pojazdy o masie powyżej 12 ton. Wielu kierowców ciężarówek korzysta zatem z dróg krajowych by zaoszczędzić na opłatach drogowych. W odpowiedzi na ten dosyć powszechny proceder, niemieckie Ministerstwo Transportu planuje wprowadzenie myta od połowy 2011 r. także na tych trasach.

Niemcy wprowadzają myto za przejazd drogami krajowymi
Nim kontrowersyjny pomysł Ministerstwa Transportu w Niemczech wejdzie w życie, trzeba wprowadzić niezbędne poprawki do ustawy o opłatach drogowych. Obecnie myto w Niemczech pobierane jest za przejazd pojazdów o wadze od 12 t, a jego wysokość uzależniona jest od normy Euro jaką spełnia silnik pojazdu oraz liczby jego osi. Projekt Ministerstwa zakłada, że przewoźnicy będą płacić myto nie tylko za korzystanie z autostrad, ale również za przejazd czteropasmowymi drogami krajowymi. Ministerstwo Transportu szacuje, że dzięki rozszerzeniu opłat na nową kategorię dróg, niemiecki budżet wzbogaci się 50 mln euro rocznie.

Podobne wiadomości:

Niemcy mówią

Niemcy mówią "tak" ekologicznym autom

Aktualności 2016-04-28

Nowe drogi krajowe w systemie viaTOLL

Nowe drogi krajowe w systemie viaTOLL

Polskie drogi 2015-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport