mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niemiecki ABM zatrudnia i szkoli w Lublinie

Niemiecki ABM zatrudnia i szkoli w Lublinie

Pomyślnie przebiega proces rekrutacji do nowego zakładu ABM Greiffenberger Polska, który jesienią ruszy w lubelskiej podstrefie. Niemiecka spółka, światowy lider w dziedzinie rozwiązań napędowych, chce stworzyć w sumie 120 nowych miejsc pracy. Obok pracowników na stanowiska operacyjne i specjalistyczne ABM rekrutuje także kadrę kierowniczą. Wszyscy przyszli pracownicy wkrótce rozpoczną szkolenia w niemieckiej siedzibie spółki.

Niemiecki ABM zatrudnia i szkoli w Lublinie
Obecnie ABM rekrutuje m.in. pracowników szczebla podstawowego i kierowniczego zakładu oraz specjalistów. Poszukiwani są pracownicy do działu produkcji i montażu, kontroli jakości i bezpieczeństwa pracy, magazynowania i pakowania, a także do działów handlowych, tj. controllingu, księgowości finansowej, kadr oraz techniki informacyjnej.

Plany ABM na kolejne miesiące obejmują przeszkolenie większości pracowników lubelskiego zakładu. Szkolenia odbędą się w siedzibie spółki-matki w Niemczech. Ich celem jest przygotowanie pracowników do wykonywania indywidualnych zadań zarówno w zakresie produkcji, jak i zarządzania w lubelskim zakładzie.

Nowy zakład ABM Greiffenberger na terenie Podstrefy Lublin ma ruszyć w czwartym kwartale 2013 r. Będzie to pierwszy zakład tego przedsiębiorstwa poza terenem Niemiec. Zapewni około 120 miejsc pracy, w większości na pełny etat oraz na czas nieokreślony, poprzedzony okresem próbnym. Obecnie trwają przygotowania do przeniesienia wybranych etapów produkcji oraz montażu silników elektrycznych i motoreduktorów do Lublina. Nowy zakład ABM zostanie wybudowany i wyposażony zgodnie z potrzebami przedsiębiorstwa, a hale produkcyjne i budynki biurowe zostaną wynajęte długoterminowo w kompleksie Wikana Business Park w Podstrefie Lublin.

ABM Greiffenberger zajmuje się opracowywaniem silników elektrycznych i motoreduktorów w ramach rozwiązań napędowych dostosowanych do potrzeb poszczególnych klientów oraz danego sektora. Rozwiązania napędowe ABM wyróżniają się doskonałym wykonaniem, wydajnością energetyczną i solidnością produktów. Od początku działalności przedsiębiorstwo to operuje na rynkach techniki dźwigowej, wózków jezdniowych podnośnikowych oraz widłowych. Od około 15 lat szczególny nacisk w kwestii inwestycji kładziony jest na wydajność energetyczną oraz technologie środowiskowe. Oferta ABM Greiffenberger obejmuje również wiodące rozwiązania dla pojazdów elektrycznych, instalacji wiatrowych, urządzeń grzewczych na biomasę, a także dla branży logistycznej i magazynowej.
Tematy w artykule: dostawcy

Podobne wiadomości:

Inwestycja motoryzacyjna w Tarnowie

Inwestycja motoryzacyjna w Tarnowie

Aktualności 2014-10-15

Producent szyb samochodowych zainwestuje w Żarach

Producent szyb samochodowych zainwestuje w...

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.