mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niemiecki Prettl w Bydgoskim Parku Przemysłowym

Niemiecki Prettl w Bydgoskim Parku Przemysłowym

Do Bydgoskiego Parku Przemysłowego przybywają nowi inwestorzy. Budowę dwóch zakładów zapowiedziała niemiecka firma Prettl, producent podzespołów dla AGD i motoryzacji. Inwestycje planują także dwie polskie spółki z branży metalowej.

Posiadamy kontrakt z dwoma polskimi spółkami z branży metalowej. Każda z nich zatrudni po około 100 pracowników - zapowiada Piotr Maternowski, prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Przesądzona jest także budowa zakładów produkcyjnych niemieckiego koncernu Prettl wytwarzającego podzespoły dla branży AGD i przemysłu motoryzacyjnego (m.in. tworzyw sztucznych, sprzętu elektrycznego i akumulatorów). Inwestor prowadzi już działalność na terenie Łódzkiej SSE. Koncern współpracującej m.in. z takimi firmami jak: Bosch, Junkers, Miele, Whirpool, Marconi.

BPP to jeden z najmłodszych, a jednocześnie największych parków przemysłowych w Polsce. Powstał w grudniu 2004 roku z inicjatywy Grupy Zachem, gminy Bydgoszcz oraz Akademii Techniczno-Rolniczej. Położony w centrum kraju oferuje blisko 300 hektarów terenów pod inwestycje w produkcję, usługi i handel. Cały obszar parku znajduje się w granicach Bydgoszczy.


Przeczytaj także:

FAM odlewy dla branży motoryzacyjnej (2006-10-09)

Zamiast mleczarni motoryzacja (2006-02-16)

Blachy i gumy z łódzkiej SSE (2006-06-26)

Nowy inwestor w Oławie (2006-05-30)

 


Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w kujawsko-pomorskim

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w...

Polskie drogi 2015-08-21

Komentuj:

~Pracownik 2007-06-18

Tylko czy Trettl znajdzie pracowników za tak niskie pieniądze jak płaci ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando