mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niemiecki Prettl w Bydgoskim Parku Przemysłowym

Niemiecki Prettl w Bydgoskim Parku Przemysłowym

Do Bydgoskiego Parku Przemysłowego przybywają nowi inwestorzy. Budowę dwóch zakładów zapowiedziała niemiecka firma Prettl, producent podzespołów dla AGD i motoryzacji. Inwestycje planują także dwie polskie spółki z branży metalowej.

Posiadamy kontrakt z dwoma polskimi spółkami z branży metalowej. Każda z nich zatrudni po około 100 pracowników - zapowiada Piotr Maternowski, prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Przesądzona jest także budowa zakładów produkcyjnych niemieckiego koncernu Prettl wytwarzającego podzespoły dla branży AGD i przemysłu motoryzacyjnego (m.in. tworzyw sztucznych, sprzętu elektrycznego i akumulatorów). Inwestor prowadzi już działalność na terenie Łódzkiej SSE. Koncern współpracującej m.in. z takimi firmami jak: Bosch, Junkers, Miele, Whirpool, Marconi.

BPP to jeden z najmłodszych, a jednocześnie największych parków przemysłowych w Polsce. Powstał w grudniu 2004 roku z inicjatywy Grupy Zachem, gminy Bydgoszcz oraz Akademii Techniczno-Rolniczej. Położony w centrum kraju oferuje blisko 300 hektarów terenów pod inwestycje w produkcję, usługi i handel. Cały obszar parku znajduje się w granicach Bydgoszczy.


Przeczytaj także:

FAM odlewy dla branży motoryzacyjnej (2006-10-09)

Zamiast mleczarni motoryzacja (2006-02-16)

Blachy i gumy z łódzkiej SSE (2006-06-26)

Nowy inwestor w Oławie (2006-05-30)

 


Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

~Pracownik 2007-06-18

Tylko czy Trettl znajdzie pracowników za tak niskie pieniądze jak płaci ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Już za kilka tygodni na salonie we Frankfurcie będziemy mogli zobaczyć odświeżoną wersję rodzinnego Golfa Sportsvan. Producent zmienił wygląd, wzbogacił wyposażenie i odświeżył gamę silników.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic