mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niemieckie i reszta...

Niemieckie i reszta...

Otwarcie granic, po naszej akcesji do Unii Europejskiej, oprócz gigantycznego napływu do kraju aut używanych, przyniosło także bardzo duży wzrost zainteresowania niemieckimi markami samochodów używanych.

Niemieckie i reszta...

Nie powinno to specjalnie dziwić. Skoro kupno kilkunastoletniego, w dobrym stanie technicznym samochodu, to po przeliczeniu wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, to dużego znaczenia zaczynają nabierać koszty związane ze sprowadzeniem auta do kraju. A że najbliżej nam do Niemiec, z krajów „starej” Unii Europejskiej, to właśnie ten rynek jest najdokładniej penetrowany przez poszukiwaczy samochodów używanych.

Tendencja ta znalazła odzwierciedlenie w rankingu najbardziej popularnych marek samochodów używanych serwisu GEpard w kwietniu. Aż pięć marek rodem z Niemiec znalazło się w czołowej dziesiątce, przy czym na samym czele z wyraźną przewagą uplasowały się Opel z czterema swoimi modelami w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych modeli oraz Volkswagen z dwoma modelami. Stawkę uzupełniają dwie marki japońskie (Toyota oraz Honda) i po jednej francuskiej (Renault), włoskiej (Fiat) i amerykańskiej (Ford).

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w kwietniu 2006

1

Volkswagen Passat

bz

2

Opel Vectra

bz

3

Opel Astra

bz

4

Volkswagen Golf III

+ 3

5

Honda Civic

+ 1

6

Opel Corsa

+ 2

7

Ford Mondeo

- 3

8

Toyota Corolla

+ 1

9

Ford Focus

- 4

10

Opel Astra II

bz


Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane marki w kwietniu 2006

1

Opel

2

Volkswagen

3

Ford

4

Renault

5

Toyota

6

Mercedes

7

Fiat

8

Audi

9

Honda

10

BMW

Komentuj:

~noico 2006-05-21

Ameryki, żeście nie odkryli...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Android Auto dostępny bez samochodu
Android Auto dostępny bez samochodu
Koncern Google postanowił zainteresować się posiadaczami starszych samochodów, które nie mają na wyposażeniu wielkich, dotykowych wyświetlaczy czy zaawansowanych urządzeń multimedialnych. Aplikacja Android Auto będzie dostępna również na ekranie smartfona.