mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niemieckie i reszta...

Niemieckie i reszta...

Otwarcie granic, po naszej akcesji do Unii Europejskiej, oprócz gigantycznego napływu do kraju aut używanych, przyniosło także bardzo duży wzrost zainteresowania niemieckimi markami samochodów używanych.

Niemieckie i reszta...

Nie powinno to specjalnie dziwić. Skoro kupno kilkunastoletniego, w dobrym stanie technicznym samochodu, to po przeliczeniu wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, to dużego znaczenia zaczynają nabierać koszty związane ze sprowadzeniem auta do kraju. A że najbliżej nam do Niemiec, z krajów „starej” Unii Europejskiej, to właśnie ten rynek jest najdokładniej penetrowany przez poszukiwaczy samochodów używanych.

Tendencja ta znalazła odzwierciedlenie w rankingu najbardziej popularnych marek samochodów używanych serwisu GEpard w kwietniu. Aż pięć marek rodem z Niemiec znalazło się w czołowej dziesiątce, przy czym na samym czele z wyraźną przewagą uplasowały się Opel z czterema swoimi modelami w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych modeli oraz Volkswagen z dwoma modelami. Stawkę uzupełniają dwie marki japońskie (Toyota oraz Honda) i po jednej francuskiej (Renault), włoskiej (Fiat) i amerykańskiej (Ford).

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w kwietniu 2006

1

Volkswagen Passat

bz

2

Opel Vectra

bz

3

Opel Astra

bz

4

Volkswagen Golf III

+ 3

5

Honda Civic

+ 1

6

Opel Corsa

+ 2

7

Ford Mondeo

- 3

8

Toyota Corolla

+ 1

9

Ford Focus

- 4

10

Opel Astra II

bz


Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane marki w kwietniu 2006

1

Opel

2

Volkswagen

3

Ford

4

Renault

5

Toyota

6

Mercedes

7

Fiat

8

Audi

9

Honda

10

BMW

Komentuj:

~noico 2006-05-21

Ameryki, żeście nie odkryli...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando