mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niemieckie najpopularniejsze

Niemieckie najpopularniejsze

Według raportu związku producentów samochodowych VDA, najbardziej popularnymi samochodami w krajach Europy Zachodniej w 2006 roku były modele niemieckich marek. W czołowej dziesiątce uplasowało się aż sześć aut produkowanych przez naszych zachodnich sąsiadów.

Niemieckie najpopularniejsze
Najbardziej popularnym modelem okazał się Volkswagen Golf/Jetta, który w badanym regionie Europy został sprzedany w 442 780 egzemplarzach. Zanim, na miejscach 2 i 3 uplasowały się kolejno Renault Clio oraz Ford Focus. Volkswagen poza Golfem do pierwszej dziesiątki wprowadził także nową generację Passata (6. miejsce) i Polo (10). Z niemieckich aut wyróżnione zostały także modele Opla Astra (7) i BMW serii 3 (9).

Dzięki dużej popularności niemieckich samochodów, tamtejsi producenci powiększyli swój udział w rynku zachodnioeuropejskim z 45,5 do 46 procent.

Czytaj także:

Skodę Fabia poproszę... 2006-12-22

Powoli do góry 2006-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport