Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niemieckie używane bezkonkurencyjne

Niemieckie używane bezkonkurencyjne

Majowy ranking popularności samochodów używanych w serwisie GEpard został ponownie zdominowany przez niemieckie marki - Opel i Volkswagen. Samochody tych dwóch marek zajęły pięć pierwszych miejsc w czołowej dziesiątce.

Niemieckie używane bezkonkurencyjne

Jak można było się spodziewać, dominują modele, które są dostępne na rynku od wielu lat (Opel Vectra i Volkswagen Passat). W ofercie sprzedaży znajdują się zarówno wersje dość nowe, kilkuletnie, jak i dużo starsze, kilkunastoletnie. Jednak tuż za tą dwójką plasują się dwa auta, które już dość dawno temu przestały być produkowane. Mowa tu o „odwiecznych” rywalach – Opel Astra (pierwsza generacja) i Volkswagen Golf (trzecia generacja), które od zawsze rywalizowały o prymat w popularnej klasie samochodów kompaktowych.

Co ciekawe, niezły wynik osiągnął też Ford, a w szczególności model Focus (awans o pięć pozycji). Choć w tym roku pojawiła się nowa, druga już generacja tego modelu, to na tle bezpośredniej konkurencji samochód ten wydaje się być „młodzieniaszkiem”, który zadebiutował dość niedawno, bo w 1998 roku. Ford Focus, zarówno pierwszej, jak i drugiej generacji cieszył się dużym zainteresowaniem, teraz okazuje się, iż używane samochody tego modelu również mogą liczyć na duże grono nabywców.

Siedem generacji i 33 lata produkcji zapewniły sukces rynkowy modelowi Honda Civic i nic dziwnego zatem, iż samochód ten jest chętnie poszukiwany przez Internautów chcących nabyć używane auto.

W porównaniu do kwietnia nie uległa większej zmianie struktura wiekowa szukanych pojazdów. Najchętniej wyszukiwane są modele eksploatowane od 5 do 10 lat. Stanowią one prawie 53% wszystkich wynajdywanych modeli. Auta ponad dziesięcioletnie stanowią nieco ponad 25% ogółu, zaś najmłodsze, użytkowane najwyżej pięć lat, 22%,


Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w maju 2005

1

Opel Vectra
bz

2

Volkswagen Passat

+ 1

3

Opel Astra

- 1

4

Volkswagen Golf III
+ 1

5

Opel Corsa

+ 2

6

Ford Escort
- 2

7

Honda Civic

+9

8

Opel Omega

- 2

9

Ford Focus

+ 5

10

Ford Mondeo

- 1

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj