mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niemieckie używane bezkonkurencyjne

Niemieckie używane bezkonkurencyjne

Majowy ranking popularności samochodów używanych w serwisie GEpard został ponownie zdominowany przez niemieckie marki - Opel i Volkswagen. Samochody tych dwóch marek zajęły pięć pierwszych miejsc w czołowej dziesiątce.

Niemieckie używane bezkonkurencyjne

Jak można było się spodziewać, dominują modele, które są dostępne na rynku od wielu lat (Opel Vectra i Volkswagen Passat). W ofercie sprzedaży znajdują się zarówno wersje dość nowe, kilkuletnie, jak i dużo starsze, kilkunastoletnie. Jednak tuż za tą dwójką plasują się dwa auta, które już dość dawno temu przestały być produkowane. Mowa tu o „odwiecznych” rywalach – Opel Astra (pierwsza generacja) i Volkswagen Golf (trzecia generacja), które od zawsze rywalizowały o prymat w popularnej klasie samochodów kompaktowych.

Co ciekawe, niezły wynik osiągnął też Ford, a w szczególności model Focus (awans o pięć pozycji). Choć w tym roku pojawiła się nowa, druga już generacja tego modelu, to na tle bezpośredniej konkurencji samochód ten wydaje się być „młodzieniaszkiem”, który zadebiutował dość niedawno, bo w 1998 roku. Ford Focus, zarówno pierwszej, jak i drugiej generacji cieszył się dużym zainteresowaniem, teraz okazuje się, iż używane samochody tego modelu również mogą liczyć na duże grono nabywców.

Siedem generacji i 33 lata produkcji zapewniły sukces rynkowy modelowi Honda Civic i nic dziwnego zatem, iż samochód ten jest chętnie poszukiwany przez Internautów chcących nabyć używane auto.

W porównaniu do kwietnia nie uległa większej zmianie struktura wiekowa szukanych pojazdów. Najchętniej wyszukiwane są modele eksploatowane od 5 do 10 lat. Stanowią one prawie 53% wszystkich wynajdywanych modeli. Auta ponad dziesięcioletnie stanowią nieco ponad 25% ogółu, zaś najmłodsze, użytkowane najwyżej pięć lat, 22%,


Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w maju 2005

1

Opel Vectra
bz

2

Volkswagen Passat

+ 1

3

Opel Astra

- 1

4

Volkswagen Golf III
+ 1

5

Opel Corsa

+ 2

6

Ford Escort
- 2

7

Honda Civic

+9

8

Opel Omega

- 2

9

Ford Focus

+ 5

10

Ford Mondeo

- 1

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando