mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niepełnosprawny sportowiec ambasadorem BMW

Niepełnosprawny sportowiec ambasadorem BMW

Alessandro Zanardi, włoski kierowca fabryczny teamu BMW, będzie reprezentował niemiecką markę nie tylko na torze, ale również na innych oficjalnych imprezach.

Niepełnosprawny sportowiec ambasadorem BMW
Alessandro Zanardi jest członkiem rodziny BMW od wielu lat. Historia życia tego 47-latka może być dla wielu wzorem. W roku 2001 ten dwukrotny mistrz ChampCar i kierowca Formuły 1 stracił obie nogi w poważnym wypadku w trakcie wyścigów. Dla Zanardiego nie oznaczało to jednak końca jego sportowych ambicji, a punkt wyjścia dla nowej kariery, który doprowadził go do całej serii zwycięstw.

W zaledwie dwa lata później Zanardi powrócił do sportu motorowego, startując w wyścigach za kierownicą specjalnie dostosowanych dla jego potrzeb BMW. W serii FIA Mistrzostwa Świata Samochodów Turystycznych (WTCC) świętował wraz z ROAL Motorsport cztery zwycięstwa. łącznie ścigał się w przeszło stu wyścigach tej serii w latach 2005-2009. W ostatnim jego sezonie w WTCC Zanardi rozpoczął także swą następną karierę – paracykling. I dopiął swego, zrealizował swe największe marzenie: wziął udział w Igrzyskach Paraolimpijskich 2012 w Londynie. Ten występ zakończył się niesłychanym sukcesem kierowcy z Bolonii, który zdobył dwa złote medale i jeden srebrny. W roku 2014 celebruje on powrót do sportu motorowego, jako fabryczny kierowca BMW, Zanardi startuje w serii wyścigowej Blancpain Sprint za kierownicą BMW Z4 GT3, wystawianego przez ROAL Motorsport.

Jako ambasador marki, Zanardi będzie osobiście reprezentować BMW w różnych imprezach na całym świecie, a także weźmie udział w wewnętrznych imprezach z pracownikami i managementem BMW. Jego kolejny wyścig w ramach Blancpain Sprint odbędzie się w ten weekend w Brands Hatch. Ten tor w brytyjskim hrabstwie Kent ma wyjątkowe znaczenie dla Zanardiego: to tu zdobył swoje medale paraolimpijskie w 2012 r.

W roku 2013 Zanardi zdobył na kanadyjskich zawodach tytuł mistrza świata w para-kolarstwie, którego będzie bronić w tym roku w USA w sierpniu.

Alessandro Zanardi urodził się 23 października 1966 r. w Bolonii, mieszka na stałe w Padwie, ma żonę (Daniela) i syna.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW ambasador marki

Podobne wiadomości:

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

Jakość tkwi w szczegółach

auto motor i sport 0000-00-00

Identyczna szerokość szczelin między elementami karoserii, porządne plastiki i równe szwy tapicerki – jakie to ma właściwie znaczenie? Bardzo duże, bo tylko solidnie zmontowane auto może być niezawodne. Czy Kia Rio jest wykonana tak dobrze jak Mercedes S?

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że już od poniedziałku można korzystać z nowej usługi w ramach systemu Historia Pojazdu. Funkcjonalność rozszerzono o zagraniczne samochody, które do tej pory nie były ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a pojawiły się w ofertach sprzedaży.