mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niepełnosprawny sportowiec ambasadorem BMW

Niepełnosprawny sportowiec ambasadorem BMW

Alessandro Zanardi, włoski kierowca fabryczny teamu BMW, będzie reprezentował niemiecką markę nie tylko na torze, ale również na innych oficjalnych imprezach.

Niepełnosprawny sportowiec ambasadorem BMW
Alessandro Zanardi jest członkiem rodziny BMW od wielu lat. Historia życia tego 47-latka może być dla wielu wzorem. W roku 2001 ten dwukrotny mistrz ChampCar i kierowca Formuły 1 stracił obie nogi w poważnym wypadku w trakcie wyścigów. Dla Zanardiego nie oznaczało to jednak końca jego sportowych ambicji, a punkt wyjścia dla nowej kariery, który doprowadził go do całej serii zwycięstw.

W zaledwie dwa lata później Zanardi powrócił do sportu motorowego, startując w wyścigach za kierownicą specjalnie dostosowanych dla jego potrzeb BMW. W serii FIA Mistrzostwa Świata Samochodów Turystycznych (WTCC) świętował wraz z ROAL Motorsport cztery zwycięstwa. łącznie ścigał się w przeszło stu wyścigach tej serii w latach 2005-2009. W ostatnim jego sezonie w WTCC Zanardi rozpoczął także swą następną karierę – paracykling. I dopiął swego, zrealizował swe największe marzenie: wziął udział w Igrzyskach Paraolimpijskich 2012 w Londynie. Ten występ zakończył się niesłychanym sukcesem kierowcy z Bolonii, który zdobył dwa złote medale i jeden srebrny. W roku 2014 celebruje on powrót do sportu motorowego, jako fabryczny kierowca BMW, Zanardi startuje w serii wyścigowej Blancpain Sprint za kierownicą BMW Z4 GT3, wystawianego przez ROAL Motorsport.

Jako ambasador marki, Zanardi będzie osobiście reprezentować BMW w różnych imprezach na całym świecie, a także weźmie udział w wewnętrznych imprezach z pracownikami i managementem BMW. Jego kolejny wyścig w ramach Blancpain Sprint odbędzie się w ten weekend w Brands Hatch. Ten tor w brytyjskim hrabstwie Kent ma wyjątkowe znaczenie dla Zanardiego: to tu zdobył swoje medale paraolimpijskie w 2012 r.

W roku 2013 Zanardi zdobył na kanadyjskich zawodach tytuł mistrza świata w para-kolarstwie, którego będzie bronić w tym roku w USA w sierpniu.

Alessandro Zanardi urodził się 23 października 1966 r. w Bolonii, mieszka na stałe w Padwie, ma żonę (Daniela) i syna.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW ambasador marki

Podobne wiadomości:

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje swoich modeli

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje...

Aktualności 2017-10-26

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando