mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niepewna przyszłość gliwickiego Opla

Niepewna przyszłość gliwickiego Opla

Austriacko-kanadyjski koncern Magna i rosyjski Sbierbank przejmą udziały w europejskiej części General Motors. Partnerem przemysłowym tego konsorcjum będzie GAZ, fabryka samochodów z Niżnego Nowogrodu. Dzisiaj z niepokojem pracownicy fabryki patrzą w przyszłość – boja się, że do fabryk Opla może wkroczyć polityka.

Niepewna przyszłość gliwickiego Opla
Pojawiają się niepokojące sygnały, że potencjał gliwickiego zakładu może nie zostać w pełni wykorzystany. (…) Niepokoje wzrosły w związku ze spekulacjami dotyczącymi wymiany: damy produkcję do Opla w zamian za... Rosjanie dogadują się z Niemcami i tak naprawdę w tych rozmowach nie uczestniczy strona polska. Co prawda premier Pawlak zapowiadał, że poruszy ten temat podczas forum ekonomicznego w Sankt Petersburgu, ale jeszcze nie wiadomo, czy to się udało i czy przyniosło jakikolwiek efekt. Będziemy walczyć o to, żeby Opel w Gliwicach był traktowany na równi z innymi zakładami GM. Tego będziemy domagać się od parlamentarzystow – powiedział w wywiadzie dla tygodnika „Solidarność” Sławomir Ciebiera przewodniczący „Solidarności” w gliwickim Oplu.


Obecnie produkcja w Gliwicach odbywa się na dwie zmiany. Część pracowników otrzymała wypowiedzenia w związku z zaplanowanymi wcześniej zwolnieniami grupowymi. Wypowiedzenia dostało też ponad 200 osób przejętych z firm podwykonawczych, do końca czerwca ma odejść ostatnia grupa. Nastroje wśród załogi są bardzo złe. Nie było podwyżek, po raz pierwszy od 10 lat może nie być premii – dodaje Ciebiera.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.