mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niepewna przyszłość gliwickiego Opla

Niepewna przyszłość gliwickiego Opla

Austriacko-kanadyjski koncern Magna i rosyjski Sbierbank przejmą udziały w europejskiej części General Motors. Partnerem przemysłowym tego konsorcjum będzie GAZ, fabryka samochodów z Niżnego Nowogrodu. Dzisiaj z niepokojem pracownicy fabryki patrzą w przyszłość – boja się, że do fabryk Opla może wkroczyć polityka.

Niepewna przyszłość gliwickiego Opla
Pojawiają się niepokojące sygnały, że potencjał gliwickiego zakładu może nie zostać w pełni wykorzystany. (…) Niepokoje wzrosły w związku ze spekulacjami dotyczącymi wymiany: damy produkcję do Opla w zamian za... Rosjanie dogadują się z Niemcami i tak naprawdę w tych rozmowach nie uczestniczy strona polska. Co prawda premier Pawlak zapowiadał, że poruszy ten temat podczas forum ekonomicznego w Sankt Petersburgu, ale jeszcze nie wiadomo, czy to się udało i czy przyniosło jakikolwiek efekt. Będziemy walczyć o to, żeby Opel w Gliwicach był traktowany na równi z innymi zakładami GM. Tego będziemy domagać się od parlamentarzystow – powiedział w wywiadzie dla tygodnika „Solidarność” Sławomir Ciebiera przewodniczący „Solidarności” w gliwickim Oplu.


Obecnie produkcja w Gliwicach odbywa się na dwie zmiany. Część pracowników otrzymała wypowiedzenia w związku z zaplanowanymi wcześniej zwolnieniami grupowymi. Wypowiedzenia dostało też ponad 200 osób przejętych z firm podwykonawczych, do końca czerwca ma odejść ostatnia grupa. Nastroje wśród załogi są bardzo złe. Nie było podwyżek, po raz pierwszy od 10 lat może nie być premii – dodaje Ciebiera.

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.