mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niepewna przyszłość gliwickiego Opla

Niepewna przyszłość gliwickiego Opla

Austriacko-kanadyjski koncern Magna i rosyjski Sbierbank przejmą udziały w europejskiej części General Motors. Partnerem przemysłowym tego konsorcjum będzie GAZ, fabryka samochodów z Niżnego Nowogrodu. Dzisiaj z niepokojem pracownicy fabryki patrzą w przyszłość – boja się, że do fabryk Opla może wkroczyć polityka.

Niepewna przyszłość gliwickiego Opla
Pojawiają się niepokojące sygnały, że potencjał gliwickiego zakładu może nie zostać w pełni wykorzystany. (…) Niepokoje wzrosły w związku ze spekulacjami dotyczącymi wymiany: damy produkcję do Opla w zamian za... Rosjanie dogadują się z Niemcami i tak naprawdę w tych rozmowach nie uczestniczy strona polska. Co prawda premier Pawlak zapowiadał, że poruszy ten temat podczas forum ekonomicznego w Sankt Petersburgu, ale jeszcze nie wiadomo, czy to się udało i czy przyniosło jakikolwiek efekt. Będziemy walczyć o to, żeby Opel w Gliwicach był traktowany na równi z innymi zakładami GM. Tego będziemy domagać się od parlamentarzystow – powiedział w wywiadzie dla tygodnika „Solidarność” Sławomir Ciebiera przewodniczący „Solidarności” w gliwickim Oplu.


Obecnie produkcja w Gliwicach odbywa się na dwie zmiany. Część pracowników otrzymała wypowiedzenia w związku z zaplanowanymi wcześniej zwolnieniami grupowymi. Wypowiedzenia dostało też ponad 200 osób przejętych z firm podwykonawczych, do końca czerwca ma odejść ostatnia grupa. Nastroje wśród załogi są bardzo złe. Nie było podwyżek, po raz pierwszy od 10 lat może nie być premii – dodaje Ciebiera.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Kolejne polskie miasto zainwestuje w ekologiczne autobusy. Samorząd Bolesławca wyda 12 mln zł na zakup kilkunastu egzemplarzy autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Część pieniędzy pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.