mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niepewna przyszłość sportowego coupe z Korei

Niepewna przyszłość sportowego coupe z Korei

Posiadanie auta sportowego w swojej gamie nie jest obowiązkiem, ale taki samochód w portfolio na pewno podnosi status producenta. Koreańczycy na razie swoje sportowe coupe odkładają na półkę i zastanawiają się, czy jest sens tworzyć następcę.

Niepewna przyszłość sportowego coupe z Korei
W Polsce nie dostaniemy już Hyundai'a Genesis Coupe. A szkoda, gdyż śmiało można przyznać, że ten model jest/był(niepotrzebne skreślić) bardzo niedoceniany. Tylny napęd i moc prawie 350 KM to przepis prawie idealny. Oczywiście gdyby nie ta masa.

Genesis Coupe oferowany był w dwóch wersjach. Pierwsza pod maską skrywała motor 2.0 l turbo o mocy 274 KM, zaś drugą napędzał motor V6 3.8 l o mocy 348 KM. Nasze wrażenia z jazdy tym autem sprawdzić pod tym linkiem -> test Hyundai Genesis Coupe. Jeśli interesuje Was wersja przed zmianami to zapraszamy tu: Hyundai Genesis Coupe.

Nasze źródła w Hyundai'u mówią, że na razie nie wiadomo, w którą stronę marka pójdzie z Genesisem Coupe. Zachodnie media spekulują z kolei, że Koreańczycy całkowicie skasują ten model na rzecz ciekawszego projektu.

Jeśli plotki się potwierdzą, to Hyundai ma ambitne plany. Firma na rynek może wypuścić sportowego sedana. Mowa tu o aucie, które za cel obrałoby sedany z wyższej półki takie jak BMW Serii 3. Z drugiej strony pojawia się scenariusz na nowego Genesisa Coupe. Tu również Koreańczycy mogą uderzyć w niemiecką konkurencję atakując Serię 4 od BMW.

Nie zależnie od tego, który wariantów zostanie urzeczywistniony to Hyundai będzie musiał podnieść standard jakości i wykończenia modeli, tak by godnie rywalizować z autami "wielkiej trójcy zza Odry". Oczywiście to jest do zrobienia, pytanie tylko ile wtedy trzeba będzie zapłacić za auto z logo Hyundai’a.

Podobne wiadomości:

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Aktualności 2017-07-31

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Aktualności 2017-07-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech