mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niepewna przyszłość sportowego coupe z Korei

Niepewna przyszłość sportowego coupe z Korei

Posiadanie auta sportowego w swojej gamie nie jest obowiązkiem, ale taki samochód w portfolio na pewno podnosi status producenta. Koreańczycy na razie swoje sportowe coupe odkładają na półkę i zastanawiają się, czy jest sens tworzyć następcę.

Niepewna przyszłość sportowego coupe z Korei
W Polsce nie dostaniemy już Hyundai'a Genesis Coupe. A szkoda, gdyż śmiało można przyznać, że ten model jest/był(niepotrzebne skreślić) bardzo niedoceniany. Tylny napęd i moc prawie 350 KM to przepis prawie idealny. Oczywiście gdyby nie ta masa.

Genesis Coupe oferowany był w dwóch wersjach. Pierwsza pod maską skrywała motor 2.0 l turbo o mocy 274 KM, zaś drugą napędzał motor V6 3.8 l o mocy 348 KM. Nasze wrażenia z jazdy tym autem sprawdzić pod tym linkiem -> test Hyundai Genesis Coupe. Jeśli interesuje Was wersja przed zmianami to zapraszamy tu: Hyundai Genesis Coupe.

Nasze źródła w Hyundai'u mówią, że na razie nie wiadomo, w którą stronę marka pójdzie z Genesisem Coupe. Zachodnie media spekulują z kolei, że Koreańczycy całkowicie skasują ten model na rzecz ciekawszego projektu.

Jeśli plotki się potwierdzą, to Hyundai ma ambitne plany. Firma na rynek może wypuścić sportowego sedana. Mowa tu o aucie, które za cel obrałoby sedany z wyższej półki takie jak BMW Serii 3. Z drugiej strony pojawia się scenariusz na nowego Genesisa Coupe. Tu również Koreańczycy mogą uderzyć w niemiecką konkurencję atakując Serię 4 od BMW.

Nie zależnie od tego, który wariantów zostanie urzeczywistniony to Hyundai będzie musiał podnieść standard jakości i wykończenia modeli, tak by godnie rywalizować z autami "wielkiej trójcy zza Odry". Oczywiście to jest do zrobienia, pytanie tylko ile wtedy trzeba będzie zapłacić za auto z logo Hyundai’a.

Podobne wiadomości:

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Aktualności 2017-07-13

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o działaniu systemu, który pozwala sprawdzić przeszłość samochodu sprowadzonego z zagranicy. Od przyszłego roku usługa poszerzy się o nowe funkcje.