mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nietrzeźwi kierowcy - będą nowe kary

Nietrzeźwi kierowcy - będą nowe kary

Jak wynika ze świeżo zestawionych statystyk Komendy Głównej Policji długi czerwcowy weekend przyniósł ponownie szokujące statystyki dotyczące odnotowanych wypadków drogowych i zatrzymań nietrzeźwych kierowców.

Nietrzeźwi kierowcy - będą nowe kary

Mimo że ta liczba jest niższa w porównaniu z majowym długim weekendem tego roku (w maju zatrzymano 3 520 pijanych kierowców) nadal niesie ze sobą duże niebezpieczeństwo. Dlatego też w Komendzie Głównej Policji trwają prace nad rozwiązaniami prawnymi, które mogą przyczynić się do znacznego ograniczenia liczby jeżdżących na tzw. „podwójnym gazie”.

„Myślę, że sporym otrzeźwieniem będzie społeczna świadomość orzekania przez sąd obowiązkowych kar dodatkowych. Oprócz bezwarunkowego pozbawienia wolności, każdy, kto jechał w stanie nietrzeźwym straci pojazd, którym kierował oraz będzie musiał opublikować na swój koszt wyrok sądu zawierający jego dane osobowe wraz ze zdjęciem” - powiedział komendant główny Policji Marek Bieńkowski.

Nowe rozwiązania uwzględniają również taką sytuację w której nietrzeźwy kierowca nie jedzie swoim samochodem. Jak informuje KGP w takim przypadku kierowca oprócz więzienia może spodziewać się wysokiej grzywny orzekanej przez sąd na podstawie PIT-u.

Czytaj także:

Alco-kluczyk Saaba 2006-06-13

Jazda 'na fazie' 2006-04-25

"KGP: Portret nietrzeźwego kierowcy" 2006-04-20

Komentuj:

~jola 2009-02-07

Gdyby to odemnie zalezalo to juz nigdy wiecj ta osoba by nie mogla wsiasc za kierownice zabranie prawojazd do konca zycia .Moze wtedy dalo by to innym do myslenia

~pijak 2007-08-26

no i dobrze i niech jezdza pijani kierowcy bo sam taki jestem.

~aga 2006-11-19

Samochód zabierać ale tylko pijanemu kierowcy właścicielowi.Nie można odpowiadać za dorosłego pijanego kierowcę, który jechał nie swoim samochodem i karać Bogu ducha winnego właściciela.Nie sądzę aby trzeźwy właściciel odstąpił swój samochód pijanemu.A zatem jechałeś pijany to płać, albo swoim samochodem albo swoimi pieniędzmi.Zbyt powszechnie nasze prawo(nie tylko karne) zmusza osoby trzecie do ponoszenia konsekwencji za innych,tylko dla tego, że się "stoi obok".

~ML 2006-08-20

Do Allana: Alkohol pisze się przez samo "h".

~realista 2006-07-18

i co to wszystko da, te surowe kary itd itp, Polacy to taki naród ze piją dużo, a że czasami pozniej muszą wsiąść za kołko to zawsze bedą ryzykować, a ze sie jeszcze tym razem uda...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.