mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nietypowe hybrydy Toyoty

Nietypowe hybrydy Toyoty

Nadchodzące targi motoryzacyjne w Genewie będą miejscem debiutu nowego samochodu Toyoty z napędem hybrydowym. Japońska marka zamierza zaprezentować nowy język designu przyszłych samochodów o niekonwencjonalnym napędzie.

Nietypowe hybrydy Toyoty

Poza nowym wyglądem modelu Hybrid X, którego zdjęcie prezentujące rąbek tylnej części zostało już zaprezentowane, auto zasilać będzie nowa konstrukcja oparta na połączeniu silnika elektryczno-spalinowego. Japoński producent zamierza odświeżyć swoje oświadczenie, które zapewniało o tworzeniu rozwiązań, które będą mniej destrukcyjne dla środowiska. Podstawą z której czerpać będą wszystkie przyszłe rozwiązania będzie znana już technologia Hybrid Synergy Drive.

W maju zeszłego roku Toyota zapowiedziała, że wszystkie przyszłe modele napędzane układem hybrydowym będą wyróżniać się od modeli napędzanych konwencjonalnym silnikiem. Jak na razie tylko model Prius otrzymał delikatny, aczkolwiek nieco futurystyczny wygląd. Jin Won Kim, specjalista ds. kreatywności w centrum rozwojowym Toyoty, poinformował niedawno, że należy spodziewać się wielu niekonwencjonalnych zmian w samochodach marki Toyota z napędem elektryczno-spalinowym. Jednym z tych pomysłów mogą być niebieskie lub  zielone diody umieszczone na bokach samochodu, gdy pracuje on w trybie ekologicznym. Bardziej kontrowersyjnym pomysłem jest podświetlenie maski samochodu, w momencie gdy do akcji wkroczy silnik elektryczny.

Projektant dodał też, że baterie zasilające silnik elektryczny potrzebują bardzo dobrego chłodzenia, wobec czego będzie to wymuszać stosowanie nietypowych wlotów powietrza, które podołają takim zadaniom. Tak więc w najbliższej przyszłości możemy spodziewać się spod znaku Toyoty jeszcze bardziej nietypowych samochodów, które poza designem oferować będą całkiem przyzwoite osiągi.

Czytaj także:

Hybrydowy sportowiec Hondy (2007-02-05)

Kontynuacja Priusa (2007-01-22)

Chevrolet na prąd (2007-01-08)

Tematy w artykule: Toytoa Hybrid X

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan Qashqai po liftingu - poznaj polskie ceny
Nissan Qashqai po liftingu - poznaj polskie ceny
Najpopularniejszy kompaktowy crossover w Europie przeszedł gruntowną modernizację. Poza nowym wyglądem i jakością wykończenia wnętrza otrzymał pkaiet nowych technologii. Auto jest dostępne w polskich salonach od 79 750 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech