mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nietypowy automat w Maserati

Nietypowy automat w Maserati

Półautomatyczna skrzynia biegów zastosowana w modelu Maserati Quattroporte została poważnie skrytykowana przez nabywców. Użytkownicy twierdzą, że nie chodzi ona odpowiednio płynnie.

Nietypowy automat w Maserati

Maserati zaoferuje od początku przyszłego roku konwencjonalną, automatyczną skrzynię biegów. Jest to odpowiedź na negatywne oceny klientów wobec chodzącej nierówno skrzyni, która była stosowana do tej pory. Konkurencyjne samochody z tego przedziału cenowego (ok. 110 tys. dolarów), takie jak BMW seria 7 oraz Mercedes-Benz klasa S, oferują przekładnie chodzące dużo sprawniej.

Sześciobiegowa, elektrohydrauliczna skrzynia w skrócie jest przekładnią manualną bez sprzęgła. Technologia ta została opracowana i rozwinięta przez producenta samochodów sportowych - Ferrari. Zmiany biegów dokonuje się poprzez naciskanie "łopatek" umieszczonych po obu stronach kierownicy. Kierowca może wybrać również opcję pozwalającą ustawić pełny automat, który zmienia biegi bez ingerencji kierowcy. Podczas zmiany biegów wielu kierowców zauważyło poważne szarpanie samochodem. Problem ten dotyczył przeważnie osób starszych, które właśnie przesiadły się do Maserati z samochodów typu BMW i Mercedes.

Producent samochodu tłumaczy, że kupując Quattroporte nie wystarczy tylko do niego wsiąść, przekręcić kluczyk i jechać dalej. Jednak wielu nabywców nie znało dokładnej zasady działania tego typu przekładni ze sprzęgłem sterowanym automatycznie i nie mogło w związku z tym w pełni wykorzystać jej zalet.

W zeszłym roku sprzedano 1.550 egzemplarzy modelu Maserati Quattroporte w Ameryce Północnej. Na całym świecie sprzedaż wyniosła ponad 3.500 egzemplarzy. Liczba ta mogłaby być znacznie większa, gdyby oferowano wersję z "normalną" przekładnią. Dzięki wprowadzonym zmianom producent oczekuje poprawy wyników o 15 procent względem ubiegłego roku.

Czytaj także:

"Maserati Quattroporte na 5" (2006-02-06)

"Maserati Quattroporte Sport GT" (2005-11-14)

"2 nowe Quattroporte" (2005-08-03)

Tematy w artykule: Maserati Maserati Quattroporte

Podobne wiadomości:

Twórca Golfa i Poloneza na emeryturze - galeria dzieł Giorgetto Giugiaro

Twórca Golfa i Poloneza na emeryturze -...

Aktualności 2015-07-06

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Samochody luksusowe 2016-08-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.