mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niewiadów połączył siły

Niewiadów połączył siły

Po ponad 10 letniej samodzielnej działalności Fabryki Przyczep Niewiadów, oraz Fabryki Artykułów Domowych, nastąpiło połączenie trzech firm w jedną pod wspólną nazwą Zakłady Sprzętu Precyzyjnego "NIEWIADÓW" S.A.

Niewiadów połączył siły

Połączenie trzech spółek (Fabryka Przyczep, Fabryka Artykułów Domowych zostały przejęte przez Zakłady Sprzętu Precyzyjnego "NIEWIADÓW" S.A.) nastąpiło z końcem kwietnia b.r. Zostało to zrealizowane zgodnie z wcześniej przygotowaną strategią. Konsolidacja firm ma wpłynąć korzystnie na pozycję rynkową, poprawę konkurencyjności oraz pozwoli na budowę silnej marki pod znakiem NIEWIADÓW.

Zakłady w Niewiadowie istnieją już od ponad osiemdziesięciu lat i są najstarszym i największym krajowym producentem przyczep. Przez długi czas po wojnie Niewiadów był zakładem o wojskowym charakterze produkcji. W latach 50-tych rozpoczęto tutaj wytwarzanie sprzętu turystycznego, w tym składanych łodzi z tkanin gumowych oraz kilku typów łodzi z laminatu poliestrowo-szklanego. Zdobyte przy tym doświadczenia pozwoliły na opanowanie technologii laminowania. Stąd był już tylko jeden krok do rozpoczęcia produkcji dobrze wszystkim znanych niewiadowskich przyczep kempingowych z nadwoziem z laminatu. Na przestrzeni lat 60-tych i 70-tych uruchomiono w Niewiadowie narzędziownię i produkcję sprzętu AGD. Wdrożenie nowych grup asortymentowych, głównie przyczep samochodowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego, zapoczątkowało rozwój techniczny fabryki.

Jednym z obszarów działalności "NIEWIADÓW" S.A. jest Narzędziownia, która od ponad 40 lat projektuje i wykonuje narzędzia oraz oprzyrządowanie dla odbiorców polskich i zagranicznych. Specjalizuje się w produkcji form wtryskowych, wykrojników.
i tłoczników. Posiada własne, dobrze wyposażone biuro konstrukcyjno-technologiczne. Wyroby trafiają m.in. do producentów części dla motoryzacji i przemysłu elektrotechnicznego.

Jednak największą grupę w ofercie "NIEWIADÓW" S.A. stanowi produkcja przyczep samochodowych. Firma jest krajowym liderem w tej branży ale też znaczącym eksporterem (świadczy o tym m.in. główna nagroda "Lider Eksportu 2004"). Ponad 80% produkcji znajduje nabywców   zagranicą,   przede   wszystkim na tak wymagających rynkach, jak: Francja, Niemcy, Dania, Wielka Brytania i rynki skandynawskie a także Tajwan, Japonia, Korea Płd., Australia. W swojej szerokiej ofercie handlowej Niewiadów posiada przyczepy bagażowe, kempingowe, podłodziowe, lawety samochodowe, motocyklowe, izotermiczne oraz specjalistyczne, np.: handlowe, do przewozu koni i sprzętu budowlanego.


Przeczytaj także:

Wielton ciągle w drodze (2006-06-21)

10 urodziny INTAP-u (2005-11-08)

Eksport rośnie (2006-02-14)


 


Podobne wiadomości:

Przetarg na S14 ogłoszony

Przetarg na S14 ogłoszony

Polskie drogi 2015-10-05

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Corsa Gsi – polska cena
Opel Corsa Gsi – polska cena
Do zaprezentowanej wcześniej Insignii GSi dołącza mniejsza siostra - Corsa GSi. Rasowy maluch ma 150 KM mocy i drapieżny wygląd. Znamy już cenę modelu.