mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niewiadów połączył siły

Niewiadów połączył siły

Po ponad 10 letniej samodzielnej działalności Fabryki Przyczep Niewiadów, oraz Fabryki Artykułów Domowych, nastąpiło połączenie trzech firm w jedną pod wspólną nazwą Zakłady Sprzętu Precyzyjnego "NIEWIADÓW" S.A.

Niewiadów połączył siły

Połączenie trzech spółek (Fabryka Przyczep, Fabryka Artykułów Domowych zostały przejęte przez Zakłady Sprzętu Precyzyjnego "NIEWIADÓW" S.A.) nastąpiło z końcem kwietnia b.r. Zostało to zrealizowane zgodnie z wcześniej przygotowaną strategią. Konsolidacja firm ma wpłynąć korzystnie na pozycję rynkową, poprawę konkurencyjności oraz pozwoli na budowę silnej marki pod znakiem NIEWIADÓW.

Zakłady w Niewiadowie istnieją już od ponad osiemdziesięciu lat i są najstarszym i największym krajowym producentem przyczep. Przez długi czas po wojnie Niewiadów był zakładem o wojskowym charakterze produkcji. W latach 50-tych rozpoczęto tutaj wytwarzanie sprzętu turystycznego, w tym składanych łodzi z tkanin gumowych oraz kilku typów łodzi z laminatu poliestrowo-szklanego. Zdobyte przy tym doświadczenia pozwoliły na opanowanie technologii laminowania. Stąd był już tylko jeden krok do rozpoczęcia produkcji dobrze wszystkim znanych niewiadowskich przyczep kempingowych z nadwoziem z laminatu. Na przestrzeni lat 60-tych i 70-tych uruchomiono w Niewiadowie narzędziownię i produkcję sprzętu AGD. Wdrożenie nowych grup asortymentowych, głównie przyczep samochodowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego, zapoczątkowało rozwój techniczny fabryki.

Jednym z obszarów działalności "NIEWIADÓW" S.A. jest Narzędziownia, która od ponad 40 lat projektuje i wykonuje narzędzia oraz oprzyrządowanie dla odbiorców polskich i zagranicznych. Specjalizuje się w produkcji form wtryskowych, wykrojników.
i tłoczników. Posiada własne, dobrze wyposażone biuro konstrukcyjno-technologiczne. Wyroby trafiają m.in. do producentów części dla motoryzacji i przemysłu elektrotechnicznego.

Jednak największą grupę w ofercie "NIEWIADÓW" S.A. stanowi produkcja przyczep samochodowych. Firma jest krajowym liderem w tej branży ale też znaczącym eksporterem (świadczy o tym m.in. główna nagroda "Lider Eksportu 2004"). Ponad 80% produkcji znajduje nabywców   zagranicą,   przede   wszystkim na tak wymagających rynkach, jak: Francja, Niemcy, Dania, Wielka Brytania i rynki skandynawskie a także Tajwan, Japonia, Korea Płd., Australia. W swojej szerokiej ofercie handlowej Niewiadów posiada przyczepy bagażowe, kempingowe, podłodziowe, lawety samochodowe, motocyklowe, izotermiczne oraz specjalistyczne, np.: handlowe, do przewozu koni i sprzętu budowlanego.


Przeczytaj także:

Wielton ciągle w drodze (2006-06-21)

10 urodziny INTAP-u (2005-11-08)

Eksport rośnie (2006-02-14)


 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Japoński producent przedstawił szkic Yarisa, który jest zapowiedzią sportowej wersji tego modelu. Na rynku samochód będzie konkurentem m.in. Forda Fiesty ST.