Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niewielki wzrost używanych

Niewielki wzrost używanych

W marcu nastąpił niewielki wzrost, w stosunku do stycznia i lutego, liczby sprowadzonych do Polski samochodów używanych.

Początek wiosny, mimo wciąż zimowej aury, skusił większą liczbę rodaków do szukania auta poza granicami kraju. Łącznie do kraju trafiło 49.891 pojazdów, z czego 48.349 z terenu Unii Europejskiej. W stosunku do pierwszych dwóch miesięcy roku oznacza to wzrost o nieco ponad 10 tys. aut, natomiast w stosunku do marca ubiegłego roku oznacza to spadek o 32% (72.841).

Po pierwszym kwartale bieżącego roku liczba wszystkich przywiezionych zza granicy samochodów używanych wynosi 128.251 aut, co jest jednak wynikiem gorszym o ponad 33% niż w 2005 r. (192.943). Można chyba już zaryzykować stwierdzenie, iż w tym roku spadnie ogólna liczba sprowadzonych aut używanych, jednak nie w takim stopniu, by mówić o definitywnym zakończeniu tego procederu na taką skalę jak dotychczas.

Zdecydowanie najwięcej aut w całym I kwartale odprawionych zostało w izbie celnej w Poznaniu (21,8 tys.). Na kolejnych miejscach znajdują się izby celne w Warszawie (13 tys.), Katowicach (10,9 tys.) oraz we Wrocławiu (10,5 tys.).

Mniejsza liczba aut, to także nieco mniejsze wpływy do budżetu państwa z tytułu akcyzy. 61,1 mln zł w marcu i 155,4 mln zł po pierwszym kwartale roku. Podczas dochody budżetowe z tego tytułu w pierwszym kwartale 2005 r. wyniosły ok. 217 mln zł.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj