mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niewielki wzrost używanych

Niewielki wzrost używanych

W marcu nastąpił niewielki wzrost, w stosunku do stycznia i lutego, liczby sprowadzonych do Polski samochodów używanych.

Początek wiosny, mimo wciąż zimowej aury, skusił większą liczbę rodaków do szukania auta poza granicami kraju. Łącznie do kraju trafiło 49.891 pojazdów, z czego 48.349 z terenu Unii Europejskiej. W stosunku do pierwszych dwóch miesięcy roku oznacza to wzrost o nieco ponad 10 tys. aut, natomiast w stosunku do marca ubiegłego roku oznacza to spadek o 32% (72.841).

Po pierwszym kwartale bieżącego roku liczba wszystkich przywiezionych zza granicy samochodów używanych wynosi 128.251 aut, co jest jednak wynikiem gorszym o ponad 33% niż w 2005 r. (192.943). Można chyba już zaryzykować stwierdzenie, iż w tym roku spadnie ogólna liczba sprowadzonych aut używanych, jednak nie w takim stopniu, by mówić o definitywnym zakończeniu tego procederu na taką skalę jak dotychczas.

Zdecydowanie najwięcej aut w całym I kwartale odprawionych zostało w izbie celnej w Poznaniu (21,8 tys.). Na kolejnych miejscach znajdują się izby celne w Warszawie (13 tys.), Katowicach (10,9 tys.) oraz we Wrocławiu (10,5 tys.).

Mniejsza liczba aut, to także nieco mniejsze wpływy do budżetu państwa z tytułu akcyzy. 61,1 mln zł w marcu i 155,4 mln zł po pierwszym kwartale roku. Podczas dochody budżetowe z tego tytułu w pierwszym kwartale 2005 r. wyniosły ok. 217 mln zł.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.