mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niezależne warsztaty z Renault

Niezależne warsztaty z Renault

Firma Renault proponuje nową ofertę współpracy dla warsztatów niezależnych, która polega na przystąpieniu do sieci Motrio.

Przystąpienie do sieci następuje poprzez zawarcie umowy z jednym z 60 lokalnych partnerów Renault, przy zachowaniu niezależności i nazwy własnej warsztatu. Przynależność do sieci umożliwia warsztatom atrakcyjne warunki zakupowe, w tym możliwości zwrotów, wsparcie działań reklamowych, udział w akcjach promocyjnych, ułatwienia w pozyskiwaniu klientów, pomoc przy zakupie narzędzi i wyposażenia warsztatu.
 
Motrio jest marką części zamiennych dystrybuowanych przez Renault i przeznaczonych dla samochodów wszystkich marek 3-10 letnich. Gama części Motrio obejmuje części hamulcowe, amortyzatory, łożyska, wszystkie typy filtrów, paski rozrządu i klinowe, świece zapłonowe i żarowe, akumulatory, żarówki, piórka wycieraczek, olej i płyny eksploatacyjne.

Warsztat, który chciałby przystąpić do sieci musi spełnić następujące warunki:
- posiada minimum 2 stanowiska naprawcze;
- oferuje podstawowy zakres usług (naprawy hamulców, wymiana amortyzatorów, wymiana olejów i płynów eksploatacyjnych, przeglądy okresowe etc.);
- posiada niezbędne narzędzia i wyposażenie do świadczenia usług;
- posiada wydzielone biuro obsługi klienta wraz z poczekalnią;
- posiada magazyn podręczny części zamiennych na bieżące potrzeby
- zobowiąże się do dokonywania zakupów części Motrio na określonym rocznym poziomie oraz do respektowania standardów Motrio dotyczących oznakowania, wyglądu serwisu i obsługi klienta

We Francji, Portugalii i Polsce dystrybucją części Motrio zajmuje się specjalnie  stworzona sieć niezależnych warsztatów, należąca do Grupy Renault i zgrupowana pod wspólnym logo Motrio. We Francji sieć liczy 700 warsztatów. W Polsce Motrio rozpoczęło działalność w 2001 roku z 3 punktami, obecnie sieć liczy 25 warsztatów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.