mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niezawodny Ducato

Niezawodny Ducato

Fiat Ducato, to najlepiej sprzedający się samochód dostawczy w Polsce od 2007 roku, ale także auto słynące z solidności i dopracowania. Potwierdzeniem tego są wyniki najnowszego raportu niezawodności samochodów, opracowanego przez niemieckie Stowarzyszenie DEKRA. Wysoka jakość oferowana przez Fiata Ducato pozwoliła temu modelowi kolejny już rok z rzędu „wjechać" na podium zestawienia najmniej awaryjnych aut wielozadaniowych.

Niezawodny Ducato
Niemieckie Stowarzyszenie Rzeczoznawców DEKRA co roku przygotowuje raport niezawodności na podstawie dokładnej oceny samochodów w podziale na osiem klas i trzy grupy przebiegu. Raport opiera się na danych pochodzących z 15 milionów przeglądów przeprowadzonych na 230 modelach.
W raporcie opublikowanym na 2012 rok w kategorii samochody użytkowe, Fiat Ducato uplasował się podium w grupie przebiegu do 50 tysięcy kilometrów, zdobywając trzecie miejsce.

„Fiat Ducato, jest niezmiennie od 5 lat najlepiej sprzedający się samochodem dostawczym w Polsce. W 2011 r. dealerzy Fiat Professional sprzedali 4 327 sztuk tego modelu. Przemyślana oferta pozwala nam kolejny już rok z rzędu być liderem na polskim rynku samochodów użytkowych z 22% udziałem wg systemu rejestracji. Co istotne, zaufanie, jakim przedsiębiorcy i właściciele firm obdarzają auta użytkowe oferowane przez Fiat Professional znajduje również potwierdzenie w badaniach niezależnych ekspertów. Świetna ocena w raporcie DEKRA jest kolejnym dowodem na najwyższą jakość, nie tylko Ducato, ale również całej oferty modeli Fiat Professional." - mówi Piotr Kolejwa, Brand Manager marki Fiat Professional na rynku polskim.

Biorąc pod uwagę różne kombinacje nadwozia-silnika-rozstawu osi, Klient ma do wyboru około 2000 wersji do transportu towarów, przewozu osób oraz pojazdy do adaptacji i zabudowy. Gama furgonów oferuje 8 różnych pojemności przestrzeni ładunkowej, od 8 do 17 m3, które w połączeniu z niskim zużyciem paliwa, pozwalają uzyskać wysoki wskaźnik wydajności (Ducato Euro 5 ma najniższy wskaźnik wydajności w klasie tj. koszt konia mechanicznego - moc podzielona przez zużycie paliwa). Dodatkowo jeszcze silniki spełniające wymogi Euro 5 pozwalają ograniczyć zużycie paliwa aż o 15% (w stosunku do Euro 4) oraz wydłużyć okres między przeglądami aż do 48 000 km.
Ducato od lat znajduje się na szczycie swojej kategorii, zwłaszcza jeżeli chodzi o funkcjonalność i wygodę. Cały czas jest liderem w swoim segmencie, jeżeli chodzi o maksymalną pojemność użytkową (17 m3), szerokość między nadkolami (1422 mm), maksymalną wysokość przestrzeni ładunkowej (2,17 m), wysokość drzwi tylnych (2,03 m), wysokość progu załadunkowego (46 cm z opcją zawieszenia samopoziomującego).

Klient może wybierać spośród czterech jednostek napędowych Multijet - podstawowy 2.0 oferuje 115 KM. W gamie znajdują się również dwa silniki o pojemności 2.3: jeden o mocy 130 KM, drugi o mocy 148 KM wyposażony w turbosprężarkę o zmiennej geometrii. Silnik 3.0 Multijet o mocy 177 KM jest najmocniejszy w swojej kategorii. Gamę uzupełnia trzylitrowy silnik Natural Power o podwójnym systemie zasilania (benzyna/metan) o mocy 136 KM. Warto podkreślić, że są to ekologiczne silniki o ograniczonym zużyciu paliwa (tylko 6,4 litra na 100 km w cyklu mieszanym), zapewniające niskie koszty eksploatacji, a także charakteryzujące się wysoką niezawodnością, co m.in. potwierdza najnowszy raport DEKRA.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Ducato
Fiat Ducato
Cena podstawowa już od: 89 359 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. minibus-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Aktualności 2017-07-04

Znamy finalistów COTY 2012

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Andrew 2012-02-06

Ducato zawsze było liderem swojej klasy. Samochód przede wszystkim solidny i zaprojektowany z głową, a to jest w autach użytkowych chyba najważniejsze. Do tego dochodzi jeszcze ekonomia i szeroka możliwość konfiguracji. Myślę że Ducato jeszcze długo będzie rządzić w segmencie dostawczych. Chyba że Fiat wprowadzi coś nowego ;)

~carmati 2012-02-04

Fiat Ducato to najlepsze auto użytkowe jakim miałem przyjemność jeździć. Jest bardzo szybki, wygodny, pakowny i jak na swoje gabaryty zwinny z bardzo dobrą widocznością. Inne auta się do niego nie umywają a jeździłem wieloma m.in. Crafter, Vito, Sprinter, Transporter i żaden z nich nie dorasta Ducato do pięt.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.