mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niezawodny Ducato

Niezawodny Ducato

Fiat Ducato, to najlepiej sprzedający się samochód dostawczy w Polsce od 2007 roku, ale także auto słynące z solidności i dopracowania. Potwierdzeniem tego są wyniki najnowszego raportu niezawodności samochodów, opracowanego przez niemieckie Stowarzyszenie DEKRA. Wysoka jakość oferowana przez Fiata Ducato pozwoliła temu modelowi kolejny już rok z rzędu „wjechać" na podium zestawienia najmniej awaryjnych aut wielozadaniowych.

Niezawodny Ducato
Niemieckie Stowarzyszenie Rzeczoznawców DEKRA co roku przygotowuje raport niezawodności na podstawie dokładnej oceny samochodów w podziale na osiem klas i trzy grupy przebiegu. Raport opiera się na danych pochodzących z 15 milionów przeglądów przeprowadzonych na 230 modelach.
W raporcie opublikowanym na 2012 rok w kategorii samochody użytkowe, Fiat Ducato uplasował się podium w grupie przebiegu do 50 tysięcy kilometrów, zdobywając trzecie miejsce.

„Fiat Ducato, jest niezmiennie od 5 lat najlepiej sprzedający się samochodem dostawczym w Polsce. W 2011 r. dealerzy Fiat Professional sprzedali 4 327 sztuk tego modelu. Przemyślana oferta pozwala nam kolejny już rok z rzędu być liderem na polskim rynku samochodów użytkowych z 22% udziałem wg systemu rejestracji. Co istotne, zaufanie, jakim przedsiębiorcy i właściciele firm obdarzają auta użytkowe oferowane przez Fiat Professional znajduje również potwierdzenie w badaniach niezależnych ekspertów. Świetna ocena w raporcie DEKRA jest kolejnym dowodem na najwyższą jakość, nie tylko Ducato, ale również całej oferty modeli Fiat Professional." - mówi Piotr Kolejwa, Brand Manager marki Fiat Professional na rynku polskim.

Biorąc pod uwagę różne kombinacje nadwozia-silnika-rozstawu osi, Klient ma do wyboru około 2000 wersji do transportu towarów, przewozu osób oraz pojazdy do adaptacji i zabudowy. Gama furgonów oferuje 8 różnych pojemności przestrzeni ładunkowej, od 8 do 17 m3, które w połączeniu z niskim zużyciem paliwa, pozwalają uzyskać wysoki wskaźnik wydajności (Ducato Euro 5 ma najniższy wskaźnik wydajności w klasie tj. koszt konia mechanicznego - moc podzielona przez zużycie paliwa). Dodatkowo jeszcze silniki spełniające wymogi Euro 5 pozwalają ograniczyć zużycie paliwa aż o 15% (w stosunku do Euro 4) oraz wydłużyć okres między przeglądami aż do 48 000 km.
Ducato od lat znajduje się na szczycie swojej kategorii, zwłaszcza jeżeli chodzi o funkcjonalność i wygodę. Cały czas jest liderem w swoim segmencie, jeżeli chodzi o maksymalną pojemność użytkową (17 m3), szerokość między nadkolami (1422 mm), maksymalną wysokość przestrzeni ładunkowej (2,17 m), wysokość drzwi tylnych (2,03 m), wysokość progu załadunkowego (46 cm z opcją zawieszenia samopoziomującego).

Klient może wybierać spośród czterech jednostek napędowych Multijet - podstawowy 2.0 oferuje 115 KM. W gamie znajdują się również dwa silniki o pojemności 2.3: jeden o mocy 130 KM, drugi o mocy 148 KM wyposażony w turbosprężarkę o zmiennej geometrii. Silnik 3.0 Multijet o mocy 177 KM jest najmocniejszy w swojej kategorii. Gamę uzupełnia trzylitrowy silnik Natural Power o podwójnym systemie zasilania (benzyna/metan) o mocy 136 KM. Warto podkreślić, że są to ekologiczne silniki o ograniczonym zużyciu paliwa (tylko 6,4 litra na 100 km w cyklu mieszanym), zapewniające niskie koszty eksploatacji, a także charakteryzujące się wysoką niezawodnością, co m.in. potwierdza najnowszy raport DEKRA.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Ducato
Fiat Ducato
Cena podstawowa już od: 87 822 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. minibus-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Aktualności 2017-07-13

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Aktualności 2017-07-04

Komentuj:

~Andrew 2012-02-06

Ducato zawsze było liderem swojej klasy. Samochód przede wszystkim solidny i zaprojektowany z głową, a to jest w autach użytkowych chyba najważniejsze. Do tego dochodzi jeszcze ekonomia i szeroka możliwość konfiguracji. Myślę że Ducato jeszcze długo będzie rządzić w segmencie dostawczych. Chyba że Fiat wprowadzi coś nowego ;)

~carmati 2012-02-04

Fiat Ducato to najlepsze auto użytkowe jakim miałem przyjemność jeździć. Jest bardzo szybki, wygodny, pakowny i jak na swoje gabaryty zwinny z bardzo dobrą widocznością. Inne auta się do niego nie umywają a jeździłem wieloma m.in. Crafter, Vito, Sprinter, Transporter i żaden z nich nie dorasta Ducato do pięt.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 rusza na wschód
Autostrada A2 rusza na wschód
GDDKiA podpisała umowy na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o 15-kilometrowy fragment z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego i na węzeł u zbiegu południowej obwodnicy stolicy, trasy A2 i drogi wylotowej na Lublin.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech