mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niezłe wyniki Renault

Niezłe wyniki Renault

Aż o 43% skoczyły w 2004 roku przychody netto francuskiego producenta. Tym samym firma osiągnęła rekordowy obrót w wysokości 2,4 miliarda euro.

Niezłe wyniki Renault

Sprzedaż koncernu została w znacznej mierze wywindowana poza Europą Zachodnią. Jak widać, sprawdziła się nowa linia modeli, których charakter najlepiej reprezentuje Megane. Łączny zbyt samochodów we wschodnich odziałach Renault skoczył do 27,2%. Firma ma nadzieję na kontynuowanie dobrej passy dzięki wprowadzeniu nowego Clio pod koniec tego roku oraz rosnącemu zainteresowaniu jej niskobudżetowym Loganem. To głównie dzięki trzem wymienionym autom osiągnęła marżę 5,9% w 2004 roku.

Wcześniej, dobrą inwestycją okazały się również posunięcia w Azji - przejęcie 44% udziałów w Nissanie i całościowego pakietu w Samsung Motors. Również dzięki wykupieniu rumuńskiej Dacii przed kilku laty, udało się znacznie rozszerzyć gamę modelową francuskiego koncernu. Aktualnie okres wymiany skrócił się do 3,5 roku. Dalszy rozwój firmy zakłada wzmocnienie pozycji w Turcji, Rosji i Afryce Północnej.

Jednak firma będzie musiała uważać na nadal rosnące ceny surowców. W 2005 roku przywiduje się dalszy spadek marży na gotowym produkcie, powodowany między innymi przez ceny stali i niemrawy rynek europejski. W takiej sytuacji, celem firmy jest utrzymanie ponad 4% zyskowności.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe BMW X3 - oficjalny debiut
Nowe BMW X3 - oficjalny debiut
Na rynek wchodzi trzecia generacja BMW X3. Popularny SUV z Bawarii otrzymał technologie znane z flagowych modeli tej marki. Producent obiecuje, że nowy model sprawi jeszcze więcej frajdy z jazdy niż poprzednik, a do tego będzie bardziej luksusowy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech