mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niezły maj Citroena

Niezły maj Citroena

W dobie słabych wyników sprzedaży nowych samochodów Citroen może pochwalić się wzrostem sprzedaży, która w maju była o ponad 103% lepsza niż przed rokiem.

Niezły maj Citroena

Sprzedaż w maju nowych samochodów osobowych oraz dostawczych wyniosła 1.635 (w maju 2004 - 802 egzemplarze), Citroen Polska uzyskał tym samym najwyższy udział rynkowy w swojej historii: 6,76% (2,70%). Pozwoliło to na zajęcie francuskiej marce siódmej pozycji w rankingu najlepiej sprzedawanych marek. Co ciekawe, wszystkie marki, które w rankingu są przed Citroenem, zanotowały w maju spadek sprzedaży. W wynikach skumulowanych od początku roku Citroen osiągnął 5,42% (w 2004 - 4,16%).

Udział rynkowy Citroena, licząc wyłącznie samochody osobowe wyniósł 7,24%, udział rynkowy samochodów dostawczych - 3,66%.

Spośród 1.635 sprzedanych samochodów, 1.516 stanowiły osobowe, zaś 119 dostawcze. Największą sprzedaż zanotował osobowy Berlingo (565 wydanych egzemplarzy), następnie C3 (281) i nowy C5 (271). Najnowsze dziecko koncernu, model C1, zanotowało sprzedaż 40 samochodów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech