mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nieznani w Genewie

Nieznani w Genewie

Już w przyszłym tygodniu oczy całego motoryzacyjnego świata zwrócone będą tylko i wyłącznie na Genewę, gdzie rozpocznie się największa wystawa samochodowa pierwszego półrocza na Starym Kontynencie. Wśród kilkuset wystawców nie zabraknie i takich, o których nawet najwięksi fani motoryzacji nie będą mieli zbyt wiele do powiedzenia.

Nieznani w Genewie
Jak zapowiadają organizatorzy genewskiej wystawy w 81. edycji imprezy weźmie udział łącznie 260 wystawców reprezentujących razem ponad 700 marek z 31 krajów. W siedmiu halach wystawowych, na 80 tys. metrach kwadratowych panować będzie więc niezły tłok. W sumie zwiedzający będą mogli podziwiać aż 170 różnych światowych i europejskich premier, w tym ponad 40 wykorzystujących alternatywne formy napędu bądź wyjątkowo ekologiczne technologie.

Wśród debiutantów na genewskich targów pojawią się między innymi takie firmy jak Kellener Sport, MTM oraz Novidem - to specjaliści od tuningu gotowych już aut. Firma Invader z kolei specjalizuje się w projektowaniu i budowie nadwozi. Ze szczególną uwagą warto jednak przyjrzeć się stoisku firmy GTA Motors. Ten hiszpański producent sportowych samochodów zaprezentuje w Genewie swój najważniejszy obecnie model. GTA Spano ma pod maską ukryty silnik V10, generujący moc 780 koni mechanicznych, który pozwoli rozpędzić się autu do ponad 350 km/h, a pierwszą setkę pokona w czasie poniżej 3 sekund. Do produkcji GTA Spano wykorzystano m.in. takie materiały jak włókna węglowe, kevlar czy tytan. Powstanie tylko 99 egzemplarzy tego supersamochodu.

Sporo mało znanych wystawców będzie można zobaczyć również w tzw. Zielonym Pawilonie, gdzie swoje modele zaprezentują firmy specjalizujące się w produkcji ekologicznych aut. Choć nie tylko, swoje przyjazne dla środowiska samochody wystawią tam również Renault, Chevrolet, Tata czy MINI. Wśród tych firm, których nazwy większości nic nie mówią, będzie można znaleźć m.in. Somtechnika, Niama-Reisser, iEV1, SynergEthic, EOS SAS, INNOMOT, Greentech Energy, Cogitare Urbem oraz Dow Kokam et Meco World.

81. edycja wystawy w Genewie to także czas powrotów. Po dziewięciu latach nieobecności na targach ponownie zagości De Tomaso z zaprojektowanym przez Pininfarinę modelem SLC. Z kolei Ssangyong po dwóch opuszczonych edycjach wystawy, w tym roku pojawi się z koncepcyjnym pickupem SUT1.

Szacuje się, że w tym roku wystawę w Genewie odwiedzi ok. 700 tys. osób, a także 10 tys. dziennikarzy z całego świata. Na wystawie nie zabraknie i redakcji mojeauto.pl, skąd bezpośrednio będziemy informować o najważniejszych wydarzeniach targów.

Podobne wiadomości:

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz...

Aktualności 2017-11-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.