mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niezwykła ciężarówka

Niezwykła ciężarówka

W związku z wprowadzeniem na rynek nowej maszynki do golenia dla mężczyzn firma Gillette zbudowała specjalną ciężarówkę, przystosowaną do przeprowadzania w niej testów produktu.

Niezwykła ciężarówka

Ciężarówka M3Power składa się z ciągnika siodłowego marki Volvo FH12 oraz z naczepy Trouillet ST 3312. Ciągnik waży 7.370 kg, naczepa – ponad 10.000 kg. Cała ciężarówka ma długość 16,5 m, szerokość 2,5 m oraz wysokość 4,2 m. Kabina oraz naczepa są w kolorze czarnym, a znajdujące się wewnątrz i na zewnątrz grafiki nawiązują do kolorystyki i kształtów maszynki M3Power.

Silnik ciężarówki ma moc 420 KM, a maksymalna prędkość, jaką osiąga to 95 km na godzinę (blokada na pompie paliwowej). Auto wyposażone jest w 6-biegową skrzynię z półbiegami. Pojemność zbiornika na paliwo wynosi 600 litrów.

Zbudowana specjalnie dla potrzeb promocji naczepa składa się z trzech części. W przedziale prezentacyjnym mieści się lada recepcyjna, w której zainstalowano minibar oraz pulpit sterujący oświetleniem, nagłośnieniem i multimediami. W części testowej znajduje się 10 stanowisk łazienkowych, w których można przetestować rewolucyjną maszynkę M3Power. Każde stanowisko wyposażono w umywalkę z bieżącą wodą, podświetlane lustro, podajnik na ręczniki oraz kosz na śmieci.

Trzecia część - techniczna mieści zbiornik na wodę o pojemności 100 litrów, hydrofor, podgrzewacz wody, toaletę oraz klimatyzator. Pod podwoziem naczepy znajduje się zbiornik na zużytą wodę o pojemności 1200 litrów. Całość posiada instalację wewnętrzną 220V zasilaną ze źródła zewnętrznego lub agregatu prądotwórczego.

Począwszy od 18 sierpnia ciężarówka odwiedzi kilkadziesiąt największych miast Polski (Gdańsk, Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków, Warszawa, Łodź, Toruń, Olsztyn, Białystok, Kielce oraz wiele innych), parkując w najbardziej charakterystycznych ich miejscach.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo Fh12

Podobne wiadomości:

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.