mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nifco Poland w Świdnicy

Nifco Poland w Świdnicy

Japońska fima Nifco otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Wałbrzyskiej SSE. Zakład wybudowany w Świdnicy ma być główną fabryką koncernu w Europie. Będzie to fabryka nitów, pierścieni, zacisków z tworzyw sztucznych oraz innych części na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

Nifco Poland w Świdnicy

"Już w sierpniu chcemy ropocząć budowę zakładu, a na wiosnę 2007 planujemy uruchomienie produkcji. Z pewnością przyda nam się pomoc, by zrealizować ten ambitny plan. W Polsce powstanie pierwszy środkowoeuropejski zakład Nifco. Jestem zadowolony, że wybudujemy go właśnie w Świdnicy", stwierdził Ryuji Watanabe, prezes koncernu.

Nifco Poland jest w 100% własnością firmy Nifco Inc. Grupa planuje uruchomienie w Polsce zakładu podobnego - pod względem wydajności i jakości produkcji - do zakładów japońskich, a ponadto zakładu o konkurencyjnych kosztach produkcji. Firma chce rozpocząć działalność i przeszkolić pracowników  jak najszybciej, aby ze świdnickiej fabryki stworzyć wkrótce swój główny zakład w Europie. Będzie on wytwarzał różne części na potrzeby producentów europejskich oraz rynku rosyjskiego.

Nifco Poland  zatrudni w świdnickim zakładzie blisko 100 osób. Wydatki inwestycyjne przekroczą 16 milionów złotych. Przewidywana wielkość sprzedaży to ponad 29 milionów złotych rocznie.

Przeczytaj także:

Metzeler - od Audi aż po VW (2006-03-08)

Dr Schneider dla motoryzacji (2005-12-06)

Japończycy w Gdańsku (2005-06-20)

Gwiazdy motobiznesu - Dobra Firma 2005 (2005-11-30)

 

Tematy w artykule: inwestycje zagraniczne dostawcy przemysl motoryzacyjny SSE walbrzyska specjalna strefa ekonomiczna dolnoslaskie

Podobne wiadomości:

Gwiazdy motobiznesu - Dobra Firma 2005

Gwiazdy motobiznesu - Dobra Firma 2005

Aktualności 2005-11-30

Komentuj:

Dodaj swój komentarz +

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.