mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nifco Poland w Świdnicy

Nifco Poland w Świdnicy

Japońska fima Nifco otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Wałbrzyskiej SSE. Zakład wybudowany w Świdnicy ma być główną fabryką koncernu w Europie. Będzie to fabryka nitów, pierścieni, zacisków z tworzyw sztucznych oraz innych części na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

Nifco Poland w Świdnicy

"Już w sierpniu chcemy ropocząć budowę zakładu, a na wiosnę 2007 planujemy uruchomienie produkcji. Z pewnością przyda nam się pomoc, by zrealizować ten ambitny plan. W Polsce powstanie pierwszy środkowoeuropejski zakład Nifco. Jestem zadowolony, że wybudujemy go właśnie w Świdnicy", stwierdził Ryuji Watanabe, prezes koncernu.

Nifco Poland jest w 100% własnością firmy Nifco Inc. Grupa planuje uruchomienie w Polsce zakładu podobnego - pod względem wydajności i jakości produkcji - do zakładów japońskich, a ponadto zakładu o konkurencyjnych kosztach produkcji. Firma chce rozpocząć działalność i przeszkolić pracowników  jak najszybciej, aby ze świdnickiej fabryki stworzyć wkrótce swój główny zakład w Europie. Będzie on wytwarzał różne części na potrzeby producentów europejskich oraz rynku rosyjskiego.

Nifco Poland  zatrudni w świdnickim zakładzie blisko 100 osób. Wydatki inwestycyjne przekroczą 16 milionów złotych. Przewidywana wielkość sprzedaży to ponad 29 milionów złotych rocznie.

Przeczytaj także:

Metzeler - od Audi aż po VW (2006-03-08)

Dr Schneider dla motoryzacji (2005-12-06)

Japończycy w Gdańsku (2005-06-20)

Gwiazdy motobiznesu - Dobra Firma 2005 (2005-11-30)

 

Tematy w artykule: inwestycje zagraniczne dostawcy przemysl motoryzacyjny SSE walbrzyska specjalna strefa ekonomiczna dolnoslaskie

Podobne wiadomości:

Gwiazdy motobiznesu - Dobra Firma 2005

Gwiazdy motobiznesu - Dobra Firma 2005

Aktualności 2005-11-30

Komentuj:

Dodaj swój komentarz +

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.