mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nifco na dobre zagościło na Dolnym Śląsku

Nifco na dobre zagościło na Dolnym Śląsku

Efektem rozbudowy fabryki japońskiego koncernu Nifco Poland będzie podwojenie zatrudnienie i potrojenie sprzedaży.  Symboliczne wbicie łopaty i rozpoczęcie kolejnej  inwestycji w Świdnicy zaplanowano tuż po świętach. W powstających halach zostanie uruchomiona linia do produkcji elementów do nowych modeli Porsche, a także do VW Caddy i Transporter.

Nifco na dobre zagościło na Dolnym Śląsku
Nifco Poland ma swój zakład w Świdnicy od 2006 r., a w grudniu 2013 roku firma otrzymała czwarte już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Przedsiębiorca chce zwiększyć produkcję i potroić sprzedaż z 40 do 120 mln zł. Obecnie w firmie pracuje ponad 170 osób, a dołączy do nich kolejne 180 (od początku roku firma zatrudniła już 30 osób)

Japońskie Nifco było pierwszą firmą, która wprowadziła tworzywa sztuczne jako alternatywę dla metali do produkcji tzw. fasteners, czyli zacisków, nitów i pierścieni. Koncern ma 37 fabryk w Azji (najwięcej w Chinach), Ameryce Północnej oraz w Europie.

W Świdnicy rozbudowywany jest zakład produkujący plastikowe części dla przemysłu motoryzacyjnego, m.in. kanały wentylacyjne oraz schowki dla Porsche i Volkswagena. Zakończenie inwestycji zaplanowano na grudzień 2016 r.

– Rozbudowa Nifco to nowe miejsca pracy oraz jasny sygnał, że przedsiębiorcy mogą się rozwijać w naszym mieście.  Jest to  najlepsza odpowiedź na spowolnienie gospodarcze. To również  znak, że współpraca z miastem i WSSE „INVEST-PARK” układa się dobrze i procentuje – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Obecnie firma prowadzi rekrutacje. W pierwszej kolejności poszukiwani są  inżynierowie  i specjaliści  w przetwórstwie tworzyw sztucznych. W kolejnym etapie poszukiwani będą   pracownicy montażu czy  specjaliści  utrzymania ruchu.  Szansę na pracę mają osoby w różnym wieku, o czy świadczy fakt, że   Nifco przystąpiło do rządowego programu „50 plus”, który wspiera zatrudnianie osób powyżej 50. roku życia.  

W  ponad 60. tysięcznej Świdnicy od kwietnia 2004 roku istnieje Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”. Działa w niej 14 firm, w tym m.in. Electrolux (produkujący tu kuchenki) , Colgate-Palmolive (z produkcją preparatów do higieny zębów i jamy istnej) czy SONEL (wytwarzający przyrządy pomiarowe). Łącznie firmy stworzyły 2300 miejsc pracy i zainwestowały ponad miliard złotych.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando