mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nifco otworzy fabrykę w Świdnicy

Nifco otworzy fabrykę w Świdnicy

Japońska spółka Nifco chce zainwestować i wybudować nową fabrykę w Świdnicy. Docelowo pracę znajdzie 120 osób. Rozpoczęcie produkcji jest planowane wiosną 2007 r.

Japońska firma Nifco ogłosiła na swojej stronie internetowej, że otworzy w Świdnicy fabrykę plastikowych części samochodowych, takich jak zamknięcia i matryce. Spółka będzie początkowo zatrudniała 65 osób, a jej sprzedaż ma wynieść 10 mln zł. Docelowo w 2012 roku zatrudnienie ma wzrosnąć do 120 osób, a przychody przekroczyć 50 mln zł.

Przenosząc część produkcji z Wielkiej Brytanii i Hiszpanii Nifco chce zredukować koszty i dostosować się do odbiorców jej produktów, takich jak Toyota Motors i Suzuki Motors. Odbiorcami wytwarzanych w Świdnicy części mają być również koreańscy i europejscy producenci z branży motoryzacyjnej.

Istniejąca od 1967 r. Nifco zajmuje się produkcją plastikowych elementów połączeniowych - m.in. nitów, pierścieni i zacisków - dla przemysłu motoryzacyjnego. Główni klienci firmy to m.in.: Toyota, Suzuki, Mitsubishi, Mazda, Nissan i Sony. Firma ma swoje zakłady m.in.: w Japonii, Hongkongu, Tajlandii i USA.

Przeczytaj także:

Przybywa inwestycji z Japonii (2005-10-21)

Japanese Component Buyers Exhibition (2005-10-13)

Otwarcie fabryki NSK (2005-10-13)

Daruma na szczęście w Toyocie (2005-09-15)

Daicel - Japończycy w Żarowie (2005-04-14)


Podobne wiadomości:

Daicel - Japończycy w Żarowie

Daicel - Japończycy w Żarowie

Aktualności 2005-04-14

Japanese Component Buyers Exhibition

Japanese Component Buyers Exhibition

Aktualności 2005-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.