mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nikt nie chce do Tokio

Nikt nie chce do Tokio

Targi motoryzacyjne w Tokio, jeszcze do niedawna największa tego typu impreza na kontynencie azjatyckim, w tym roku będzie wystawą typowo regionalną. Z udziału zrezygnował bowiem Hyundai, ostatni z liczących się zagranicznych producentów samochodowych.

Nikt nie chce do Tokio
Rezygnację z udziału w Tokyo Motor Show zgłaszały po kolei wszystkie najważniejsze koncerny motoryzacyjne. Począwszy od trójki producentów z Detroit, poprzez europejskie firmy motoryzacyjne, aż po innych liczących się graczy w branży. Wydawało się, iż z udziału w wystawie tokijskiej nie zrezygnuje jedynie Hyundai, który rynek japoński traktuje równie poważnie jak rynek koreański.

Względy oszczędnościowe, a może dużo niższy prestiż tegorocznej edycji targów w Tokio spowodowały, iż w ubiegłym tygodniu decyzję o rezygnacji podjął także i największy koreański producent samochodów. Choć oficjalnego stanowiska Hyundai jeszcze nie ogłosił, to takie deklaracje padły z ust przedstawicieli firmy. Co ciekawe, koreańska firma wpłaciła już "wpisowe" w wysokości ok. 122 tys. dolarów, została jej też przydzielona powierzchnia wystawowa. Teraz organizatorzy staną przed dylematem, jak zapełnić te puste miejsca w halach.

Po rezygnacji Hyundaia jedynymi producentami spoza Japonii są dwie niszowe raczej firmy - niemiecka Alpina oraz brytyjski Lotus, które będą broniły honoru motoryzacji ze Starego Kontynentu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai targi w Tokio

Podobne wiadomości:

Hyundai i30 N – polski cennik

Hyundai i30 N – polski cennik

Aktualności 2017-11-09

Hyundai i20 z Turcji

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.