Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nikt nie chce do Tokio

Nikt nie chce do Tokio

Targi motoryzacyjne w Tokio, jeszcze do niedawna największa tego typu impreza na kontynencie azjatyckim, w tym roku będzie wystawą typowo regionalną. Z udziału zrezygnował bowiem Hyundai, ostatni z liczących się zagranicznych producentów samochodowych.

Nikt nie chce do Tokio
Rezygnację z udziału w Tokyo Motor Show zgłaszały po kolei wszystkie najważniejsze koncerny motoryzacyjne. Począwszy od trójki producentów z Detroit, poprzez europejskie firmy motoryzacyjne, aż po innych liczących się graczy w branży. Wydawało się, iż z udziału w wystawie tokijskiej nie zrezygnuje jedynie Hyundai, który rynek japoński traktuje równie poważnie jak rynek koreański.

Względy oszczędnościowe, a może dużo niższy prestiż tegorocznej edycji targów w Tokio spowodowały, iż w ubiegłym tygodniu decyzję o rezygnacji podjął także i największy koreański producent samochodów. Choć oficjalnego stanowiska Hyundai jeszcze nie ogłosił, to takie deklaracje padły z ust przedstawicieli firmy. Co ciekawe, koreańska firma wpłaciła już "wpisowe" w wysokości ok. 122 tys. dolarów, została jej też przydzielona powierzchnia wystawowa. Teraz organizatorzy staną przed dylematem, jak zapełnić te puste miejsca w halach.

Po rezygnacji Hyundaia jedynymi producentami spoza Japonii są dwie niszowe raczej firmy - niemiecka Alpina oraz brytyjski Lotus, które będą broniły honoru motoryzacji ze Starego Kontynentu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai targi w Tokio

Podobne wiadomości:

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Aktualności 2016-09-07

Hyundai rozmawia z Google

Hyundai rozmawia z Google

Technika 2016-08-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj