mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nikt nie chce do Tokio

Nikt nie chce do Tokio

Targi motoryzacyjne w Tokio, jeszcze do niedawna największa tego typu impreza na kontynencie azjatyckim, w tym roku będzie wystawą typowo regionalną. Z udziału zrezygnował bowiem Hyundai, ostatni z liczących się zagranicznych producentów samochodowych.

Nikt nie chce do Tokio
Rezygnację z udziału w Tokyo Motor Show zgłaszały po kolei wszystkie najważniejsze koncerny motoryzacyjne. Począwszy od trójki producentów z Detroit, poprzez europejskie firmy motoryzacyjne, aż po innych liczących się graczy w branży. Wydawało się, iż z udziału w wystawie tokijskiej nie zrezygnuje jedynie Hyundai, który rynek japoński traktuje równie poważnie jak rynek koreański.

Względy oszczędnościowe, a może dużo niższy prestiż tegorocznej edycji targów w Tokio spowodowały, iż w ubiegłym tygodniu decyzję o rezygnacji podjął także i największy koreański producent samochodów. Choć oficjalnego stanowiska Hyundai jeszcze nie ogłosił, to takie deklaracje padły z ust przedstawicieli firmy. Co ciekawe, koreańska firma wpłaciła już "wpisowe" w wysokości ok. 122 tys. dolarów, została jej też przydzielona powierzchnia wystawowa. Teraz organizatorzy staną przed dylematem, jak zapełnić te puste miejsca w halach.

Po rezygnacji Hyundaia jedynymi producentami spoza Japonii są dwie niszowe raczej firmy - niemiecka Alpina oraz brytyjski Lotus, które będą broniły honoru motoryzacji ze Starego Kontynentu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai targi w Tokio

Podobne wiadomości:

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Aktualności 2016-09-07

Hyundai rozmawia z Google

Hyundai rozmawia z Google

Technika 2016-08-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S19 - kolejny odcinek w sierpniu
Droga S19 - kolejny odcinek w sierpniu
Już w sierpniu ruszy kolejny odcinek drogi S19.