mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nikt nie chce do Tokio

Nikt nie chce do Tokio

Targi motoryzacyjne w Tokio, jeszcze do niedawna największa tego typu impreza na kontynencie azjatyckim, w tym roku będzie wystawą typowo regionalną. Z udziału zrezygnował bowiem Hyundai, ostatni z liczących się zagranicznych producentów samochodowych.

Nikt nie chce do Tokio
Rezygnację z udziału w Tokyo Motor Show zgłaszały po kolei wszystkie najważniejsze koncerny motoryzacyjne. Począwszy od trójki producentów z Detroit, poprzez europejskie firmy motoryzacyjne, aż po innych liczących się graczy w branży. Wydawało się, iż z udziału w wystawie tokijskiej nie zrezygnuje jedynie Hyundai, który rynek japoński traktuje równie poważnie jak rynek koreański.

Względy oszczędnościowe, a może dużo niższy prestiż tegorocznej edycji targów w Tokio spowodowały, iż w ubiegłym tygodniu decyzję o rezygnacji podjął także i największy koreański producent samochodów. Choć oficjalnego stanowiska Hyundai jeszcze nie ogłosił, to takie deklaracje padły z ust przedstawicieli firmy. Co ciekawe, koreańska firma wpłaciła już "wpisowe" w wysokości ok. 122 tys. dolarów, została jej też przydzielona powierzchnia wystawowa. Teraz organizatorzy staną przed dylematem, jak zapełnić te puste miejsca w halach.

Po rezygnacji Hyundaia jedynymi producentami spoza Japonii są dwie niszowe raczej firmy - niemiecka Alpina oraz brytyjski Lotus, które będą broniły honoru motoryzacji ze Starego Kontynentu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai targi w Tokio

Podobne wiadomości:

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Aktualności 2017-05-01

Na przełomie września i października zadebiutuje zupełnie nowy Hyundai Kona. Koreański producent od kilku miesięcy pracuje intensywnie nad wersją produkcyjną, a w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia modelu.

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Aktualności 2016-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.