mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niskopodłogowe tramwaje na krakowskich torowiskach

Niskopodłogowe tramwaje na krakowskich torowiskach

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie podpisało umowę z konsorcjum trzech firm: Bombardier, Vossloh Kiepe i Solaris Bus & Coach S.A.. Umowa dotyczy dostawy 24 niskopodłogowych tramwajów dla krakowskiego przewoźnika. Kontrakt na łączną kwotę ponad 42 mln euro zostanie zrealizowany w ciągu dwóch lat.

Niskopodłogowe tramwaje na krakowskich torowiskach

Pierwsze tramwaje wyjadą na krakowskie torowiska we wrześniu 2007, a ostatnie z puli 24 pojazdów zostaną oddane do użytkowania wiosną 2008 roku. Tramwaje, jakie trafią na torowiska Krakowa, to nowoczesne, trzyczłonowe, 26-metrowe modele NGT6-2. Mogą zabrać na pokład łącznie 184 pasażerów. 

W konsorcjum trzech firm role pomiędzy producentów zostały podzielone w następujący sposób: kanadyjski Bombardier dostarczy karoserie tramwajów, niemiecka firma Vossloh Kiepe osprzęt elektryczny, a Solaris Bus & Coach zapewniać będzie logistykę pozostałych części i końcowy montaż pojazdów.  

"Zadania stojące przed naszą firmą nie są dla nas niczym nowym. Podobny zakres prac wykonujemy przy produkcji trolejbusów, w którym to segmencie jesteśmy liderem na skalę Europy" - mówi Krzysztof Olszewski, Prezes Solaris Bus & Coach S.A. - "Teraz wspólnie z Bombardierem i Kiepe zbudujemy 24 tramwaje. Jestem przekonany, że współpraca pomiędzy tak doświadczonymi firmami tworzącymi konsorcjum będzie przebiegać bardzo sprawnie". 

Po krakowskich ulicach jeździ obecnie już 26 takich pojazdów. Łącznie z nową dostawą miasto posiadać będzie więc 50 nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów Bombardier. To pozwoli na zwiększenie częstotliwości kursów na trasie szybkiego tramwaju, którą będą obsługiwać.

Przeczytaj także:

Autobusy skrojone na miarę (2006-02-07)

Naziemne metro (2006-02-10)


Podobne wiadomości:

Rekordowa produkcja samochodów w Polsce

Rekordowa produkcja samochodów w Polsce

Aktualności 2015-07-07

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do Szwecji

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.