mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan 350Z zmienia fabrykę

Nissan 350Z zmienia fabrykę

Ze względu na ogromne zainteresowanie klientów sportowym modelem Fairlady Z (w USA i Europie sprzedawanym pod nazwą 350Z) Nissan Motor Co. zdecydował o przeniesieniu produkcji modeli Fairlady Z (350Z) oraz Fairlady Z Roadster (350Z Roadster) z fabryki Oppama do fabryki w Tochigi.

Mając na uwadze dużą popularność modelu 350Z (Fairlady Z) na wszystkich rynkach świata i w celu zwiększenia efektywności produkcji, Nissan zdecydował przenieść produkcję Fairlady Z do fabryki w Tochigi, gdzie powstaje m.in. Skyline (Infiniti G35) wykorzystujący tę samą płytę podłogową co Fairlady Z. Produkcja w fabryce Oppama zorientowana jest na dobrze sprzedające się modele kompaktowe, takie jak Micra, Cube i Cube Cubic. Fairlady Z obecnie powstaje na tej samej linii produkcyjnej co Micra. 

Przeniesienie produkcji Fairlady Z do Tochigi wpłynie na lepszą wydajność w fabrykach Nissana. W fabryce w Oppama produkowane będą modele kompaktowe, takie jak Micra oraz Cube. Produkcja w Tochigi skoncentruje się na dużych modelach z napędem na cztery koła, luksusowych i sportowych.

350Z coupé  jest dostępny w Europie od października 2003 roku, a od listopada polscy dealerzy prowadzą przedsprzedaż tego auta. 350Z zadebiutuje na polskim rynku wiosną 2004 roku.

Produkcja modeli w nowym miejscu ma się rozpocząć w styczniu 2004 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross