mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan Cube dla Europy

Nissan Cube dla Europy

Nissan zaprezentował właśnie zupełnie nową, trzecią generację modelu Nissan Cube. Imprezy prezentacyjne zorganizowano w Japonii, Stanach Zjednoczonych i Europie.

Nissan Cube dla Europy
Całkowicie przeprojektowany Cube zachował jednak charakterystyczną „pudełkowatą” stylistykę poprzednika, zyskując przy tym bardziej eleganckie i dopracowane nadwozie i wnętrze. Sprzedaż nowego Cube rozpocznie się w Japonii 26 listopada. W Ameryce Północnej auto będzie dostępne wiosną 2009 r., a klienci z Europy i innych globalnych rynków będą mogli kupić je od jesieni 2009.Cube obecny na rynku od 1998 r. znalazł już prawie milion nabywców w Japonii. W najnowszej wersji zachowano charakterystyczny kształt nadwozia z asymetrycznym tyłem, decydując się jednak na prostsze i bardziej uniwersalne wzornictwo mające wspomóc debiut auta na światowym rynku. Nowy Cube jest samochodem wygodniejszym, ma obszerniejszą kabinę oraz mnóstwo innowacyjnych rozwiązań we wnętrzu, takich jak układ siedzeń przypominający sofę, przeszklony dach nad głową kierowcy, zwiększający poczucie przestronności i bliskości otoczenia oraz przesłonę w stylu shoji, przez którą do kabiny przedostaje się łagodne światło.

Mimo bardziej przestronnego wnętrza nowy Cube w dalszym ciągu mierzy niespełna 4 metry długości, co oznacza znakomitą funkcjonalność przy niewielkich rozmiarach.

„Nowy Cube przeznaczony jest dla osób, które spoglądają na życie w sposób mniej konwencjonalny i mają dość niekończącej się pogoni za coraz szybszymi, mocniejszymi i bardziej agresywnie stylizowanymi samochodami” – powiedział Yosuke Iwasa, Główny Specjalista Segmentu ds. Produktów.

„Nowy Cube to dopracowany samochód, o uniwersalnych walorach, który może konkurować z innymi przesadnie upiększanymi autami” – twierdzi z kolei Seiji Watanabe, Główny Projektant Produktów. „Nowa generacja modelu to raczej efekt rozwinięcia i „oczyszczenia” koncepcji Cube niż jej ewolucja.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan Cube Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Nissan Cube

Podobne wiadomości:

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny hot-hatch

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny...

Aktualności 2017-10-04

Przyjedzie później – Nissan 370Z

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.