mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan Cube dla Europy

Nissan Cube dla Europy

Nissan zaprezentował właśnie zupełnie nową, trzecią generację modelu Nissan Cube. Imprezy prezentacyjne zorganizowano w Japonii, Stanach Zjednoczonych i Europie.

Nissan Cube dla Europy
Całkowicie przeprojektowany Cube zachował jednak charakterystyczną „pudełkowatą” stylistykę poprzednika, zyskując przy tym bardziej eleganckie i dopracowane nadwozie i wnętrze. Sprzedaż nowego Cube rozpocznie się w Japonii 26 listopada. W Ameryce Północnej auto będzie dostępne wiosną 2009 r., a klienci z Europy i innych globalnych rynków będą mogli kupić je od jesieni 2009.Cube obecny na rynku od 1998 r. znalazł już prawie milion nabywców w Japonii. W najnowszej wersji zachowano charakterystyczny kształt nadwozia z asymetrycznym tyłem, decydując się jednak na prostsze i bardziej uniwersalne wzornictwo mające wspomóc debiut auta na światowym rynku. Nowy Cube jest samochodem wygodniejszym, ma obszerniejszą kabinę oraz mnóstwo innowacyjnych rozwiązań we wnętrzu, takich jak układ siedzeń przypominający sofę, przeszklony dach nad głową kierowcy, zwiększający poczucie przestronności i bliskości otoczenia oraz przesłonę w stylu shoji, przez którą do kabiny przedostaje się łagodne światło.

Mimo bardziej przestronnego wnętrza nowy Cube w dalszym ciągu mierzy niespełna 4 metry długości, co oznacza znakomitą funkcjonalność przy niewielkich rozmiarach.

„Nowy Cube przeznaczony jest dla osób, które spoglądają na życie w sposób mniej konwencjonalny i mają dość niekończącej się pogoni za coraz szybszymi, mocniejszymi i bardziej agresywnie stylizowanymi samochodami” – powiedział Yosuke Iwasa, Główny Specjalista Segmentu ds. Produktów.

„Nowy Cube to dopracowany samochód, o uniwersalnych walorach, który może konkurować z innymi przesadnie upiększanymi autami” – twierdzi z kolei Seiji Watanabe, Główny Projektant Produktów. „Nowa generacja modelu to raczej efekt rozwinięcia i „oczyszczenia” koncepcji Cube niż jej ewolucja.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan Cube Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Nissan Cube

Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa
Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa
Samochody z Sant Agata Bolognese mają ognisty temperament. Dosłownie. Lamborghini dołącza do „ekskluzywnego” grona, gdzie do tej pory brylowało Porsche 911 GT3 RS i Ferrari 458 Italia.
Odgadnij model Odgadnij model