mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan Navara z trzema gwiazdkami

Nissan Navara z trzema gwiazdkami

Przeprowadzone modyfikacje w układzie sterującym poduszkami powietrznymi zdały egzamin i w powtórzonym teście zderzeniowym Nissan Navara uzyskał trzy gwiazdki.

Nissan Navara z trzema gwiazdkami

To zdecydowanie lepiej niż w pierwszym podejściu, kiedy to Navara uzyskała zaledwie jedną gwiazdkę i to w dodatku przekreśloną, co oznacza szczególnie wysokie ryzyko poważnych obrażeń lub nawet śmierci w przypadku zderzenia. Winę za tak słabe wyniki przypisano zbyt późno otwierającym się przednim poduszkom powietrznym.

Japoński koncern bardzo szybko zareagował, opracował modyfikację oprogramowania sterującego działaniem poduszek powietrznych w celu skorygowania problemu (występował on w egzemplarzach wyprodukowanych od maja do grudnia 2007 r.) i jeszcze pod koniec ubiegłego roku wprowadził ją do produkowanych egzemplarzy. Jednocześnie uruchomiona została kampania serwisowa, która objęła wpierw wszystkich właścicieli modelu z usterką, a następnie została rozszerzona na wszystkie egzemplarze wprowadzone na rynek od 2005 r.

Zobacz szczegółowe wyniki testu zderzeniowego Nissana Navara

Ponowne testy zderzeniowe Euro NCAP z wykorzystaniem egzemplarzy ze zmodyfikowanym oprogramowaniem modułu sterującego poduszkami powietrznymi wykazały znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa podróżujących. Poprawnie działające przednie poduszki powietrzne nie stwarzają już tak wysokiego ryzyka obrażeń. Dzięki temu ogólny wynik za bezpieczeństwo dorosłych podróżnych wynosi teraz trzy gwiazdki.

Jednocześnie wprowadzono kilka poprawek, dzięki czemu o jedną gwiazdkę (do czterech) zwiększyła się ocena za bezpieczeństwo najmłodszych podróżnych (w tym maksymalna ocena za ochronę dzieci w wieku 3 lat.). Bezpieczeństwo pieszych pozostało na takim samym poziomie (dwie gwiazdki).

Zobacz szczegółowe wyniki testów zderzeniowych Euro NCAP 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Navara
Nissan Navara
Cena podstawowa już od: 120 730 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.

Podobne wiadomości:

Euro NCAP: Cztery na pięć

Euro NCAP: Cztery na pięć

Aktualności 2007-12-19

Euro NCAP: Bezpieczeństwo czy marketing?

Euro NCAP: Bezpieczeństwo czy marketing?

Aktualności 2008-01-10

Komentuj:

~navarro 2008-03-20

powiem Wam, że navarra jest konkretna.

~grajek 2008-03-16

kompaktem tez bym sie bal, ale juz autem klasy laguna czy c5 to bym polemizowal

~plo 2008-03-16

gwiazdki gwiazdkami a i tak wolałby moim kompaktem 5 gwiazdek się nie zdezyć z Navarą 3 gwiazdki

~Smok 2008-03-16

Mariaż z Renault daje o sobie znać, jaki to 'japoński koncern'?

~rybson 2008-03-15

navara (3 gwiazdki) w zderzeniu z laguna bądż C5 (obie 5 gwiazdek) - co wybieracie? ja zdecydowanie navare, szanse na przeczycie badz mniejsze obrazenia są dużo większe

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.