Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan buduje nowe silniki

Nissan buduje nowe silniki

Nissan zaprezentował najnowszą generację silników V6 typu Otto, które już niebawem pojawią się w kilku modelach japońskiego producenta. Nowe jednostki w porównaniu z poprzednikami charakteryzują się lepszymi osiągami i większą ekonomiką.

Nissan buduje nowe silniki
Topową jednostką V6 będzie silnik o pojemności 3,5 l. Motor ten dostępny będzie do samochodów, w którym silniki montowane są z przodu i występuje napęd na tylną oś, a więc między innymi modelu 350Z i Murano.

Nowa, lżejsza generacja silników, które dodatkowo mają gwarantować niższe o 10 procent średnie spalanie benzyny, będzie przeznaczona także dla modeli Skyline i Infiniti G35. Kolejną jednostką jaka zasili paletę silników V6 japońskiego producenta będzie 2,5 l. agregat o mocy 210 KM. Ten model według wstępnych informacji przewidziany jest jednak tylko na rynek japoński.

Czytaj także:

Współpraca Mitsubishi i Nissana 2006-08-10

Kamień milowy Nissana 2006-07-25

Komentuj:

~Margol 2006-08-24

Szkoda, że w Polsce tylko te najdroższe samochody będą dostępne z nowymi silnikami... :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Superb - 15 lat flagowego modelu
Skoda Superb - 15 lat flagowego modelu
W 2001 roku na rynku zadebiutowała pierwsza współczesna Skoda Superb. W ciągu 15 lat na rynku pojawiły się trzy generacje tego modelu, którego protoplasta pojawił się kilka lat przed wybuchem II wojny światowej.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj