mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan myśli nad konkurentem sportowych bliźniaków

Nissan myśli nad konkurentem sportowych bliźniaków

W Japońskiej fabryce Subaru już produkowane są modele BRZ oraz bliźniaczej Toyoty GT86. Tymczasem konkurencja powoli zaczyna myśleć nad stworzeniem rywala dla tych dwóch modeli. Na pierwszy ogień idzie Nissan.

Nissan myśli nad konkurentem sportowych bliźniaków
"Bardziej preferuję małe, sportowe auta. Jest czas by spojrzeć w tym kierunku. Z 370Z dalej nie wiemy czy następna generacja będzie miała większy, czy mniejszy silnik", powiedział w jednym z wywiadów Shiro Nakamura, główny projektant w Nissanie. Słowa szefa designu mogą zatem sugerować, jakoby w Japonii poważnie rozważano zastosowanie mniejszej jednostki napędowej w nowym modelu.

"Lekkie, sportowe coupe jest niezłym konceptem, lubię to", dodał Nakamura. Stwierdził również, że priorytetem będzie również redukcja wagi w nowym modelu. Bardzo możliwe, że wraz z nadchodzącym nowym sportowym modelem Nissan wskrzesi nazwę 200SX. Nowy model to murowany konkurent dla Subaru BRZ i Toyoty GT 86.

Nissan w swojej gamie modelowej posiada GT-Ra, który należy do segmentu super sportowych aut. Z kolei Nissan 370 Z to auto konkurencyjnie pasujące bardziej do aut pokroju Audi TT. Gdy Subaru wraz z Toyotą wprowadzili na rynek dwa bliźniacze modele to automatycznie w gamie modelowej Nissana powstała luka.

Jeśli Nissan nie chce patrzeć jak Toyota i Subaru osiągają sukces sprzedażowy to musi stworzyć konkurenta dla bliźniaków. Takie też są plany. "Sportowy samochód to podstawa Nissana. My... naprawdę musimy usiąść i zorientować się jaki dla nas powinien być przyszły sportowy model", powiedział Nakamura.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan GT-R
Nissan GT-R
Cena podstawowa już od: 510 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.
Nissan 370Z
Nissan 370Z
Cena podstawowa już od: 182 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-3dr.
Subaru BRZ
Subaru BRZ
Cena podstawowa już od: 133 366 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane techniczne

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane...

Premiery 2017-09-14

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny hot-hatch

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny...

Aktualności 2017-10-04

Komentuj:

~Volverin 2012-04-20

Gdy Subaru zdradziło po raz pierwszy swoje plany w sprawie budowy BRZ, wszyscy komentatorzy zadawali sobie pytanie KTO TO KUPI? Malkontenci kręcili nosami, wybrzydzali, że JAK TO? W NASZYCH CZASACH ...TYLNONAPĘDOWE? I TO SUBARU? Ja jednak pamiętam te czasy, kiedy kwindesencją auta sportowego było tylnonapędowe cupe. I właśnie popyt na BRZ udowodnił, że człowiek stworzony jest do zarzucania ...zadem :). Nawyższe uznanie dla projektantów z Subaru i Toyoty.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.