mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan na IAA 2008

Nissan na IAA 2008

Podczas tegorocznych 62. Międzynarodowych Targów Samochodów Użytkowych w Hanowerze – IAA 2008, Nissan zaprezentuje najważniejsze modyfikacje dla cieszącego się niesłabnącą popularnością modelu Cabstar oraz w model koncepcyjny NV200.

Nissan na IAA 2008
Cabstar Hybrid
Model Cabstar Hybrid wyposażony jest w jednosprzęgłowy system napędu, który składa się z dotychczasowej dieselowskiej jednostki napędowej o pojemności 3 litrów (ZD30) i mocy 150KM, przemiennika, oraz odpowiednich jednostek sterujących. Jest to technologia opracowana we współpracy z ZF, technicznym partnerem Nissana od technologii hybrydowych. W ramach joint venture z firmą Nissan, NEC, jedna z wiodących japońskich spółek, wyposażyła pojazd w baterię litowo-jonową.

Oszacowania Nissana wskazują, że prowadząc Cabstara Hybrid można zredukować do 30 procent zużycie paliwa, w zależności od stylu jazdy. Pojazd wyposażono w innowacyjne rozwiązanie technologiczne Stop/Start, automatycznie wyłączające jednostkę napędową dla zaoszczędzenia paliwa. Kolejną cechą modelu Cabstar Hybrid jest układ odzyskiwania energii podczas hamowania. Dzięki niemu energia kinetyczna, która uwalnia się podczas hamowania, trafia do baterii.

Atrakcyjność modelu Cabstar zwiększy się jeszcze bardziej wraz z rozpoczęciem montowania w pojeździe zautomatyzowanego przeniesienia napędu. Nowy system, oparty na przekładni sześciobiegowej, również został opracowany we współpracy z ZF. Szereg unowocześnień – dla poprawy komfortu oraz wygody jazdy - wprowadzono też we wnętrzu pojazdu.

NV200
Koncepcyjny NV200 również będzie na targach. Ten po raz pierwszy pokazany w zeszłym roku model postawi wysoko poprzeczkę innym nowoczesnym samochodom dostawczym.

Prototypowy NV200 zaprojektowano z myślą o potrzebach nurków - fotografów. Dla potrzeb tego rodzaju specjalistów pojazd wyposażono w opatentowaną wysuwaną platformę ładunkową, podzieloną na liczne przegrody do przechowywania sprzętu do nurkowania oraz fotograficznego.

Zaprojektowany w Europejskim Centrum Projektowym w Londynie NV200 jest dowodem na to, że zaangażowanie firmy Nissan w emocjonujące projekty, alternatywne myślenie i odważne innowacje dotyczy nie tylko samochodów osobowych, ale również lekkich pojazdów użytkowych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan NV200
Nissan NV200
Cena podstawowa już od: 62 840 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

Nissan Cube – nowa odsłona

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.