mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan najlepszy w Europie

Nissan najlepszy w Europie

Japoński producent aut we wrześniu okazał się najlepszy w Europie... z marek azjatyckich. Udział w rynku europejskim wyniósł w pierwszym jesiennym miesiącu 4,2 %. W stosunku do roku 2010 jest to wzrost o prawi 1%.

Nissan najlepszy w Europie
Nissan pobił swój dotychczasowy rekord sprzedaży na rynku europejskim, który w sierpniu 1995 roku wyniósł 4,1%. Japoński koncern w tym okresie sprzedał 73 713 samochody. Spory udział w tym sukcesie miały crossovery - Qashqi, którego nabyło 23 000 klientów i Juke sprzedany w ponad 14 000 egzemplarzy. Nissan Pathfinder potroił wynik z poprzedniego roku, Navara sprzedała się o 44% lepiej. Wzrost 14-procentowy zaliczył również X-TRAIL. Najlepszy wrześniowy wynik Nissan  osiągnął w Wielkiej Brytanii i Rosji, a także Hiszpanii.

Guillaume Cartier, Wiceprezes ds. Sprzedaży w europejskim oddziale Nissana powiedział: „W ubiegłym miesiącu odnotowaliśmy znakomite wyniki dla wszystkich modeli z naszej oferty, na wszystkich głównych rynkach. Nie tylko pobiliśmy firmowy rekord wszechczasów, ale także był to najlepszy wrzesień w naszej historii. Pokonaliśmy wszystkich pozostałych azjatyckich producentów działających w regionie. Kiedy w czerwcu przedstawialiśmy plan „Nissan Power 88", wiedzieliśmy, że uzyskanie przez Nissana pozycji najsilniejszej azjatyckiej marki w Europie będzie wyzwaniem dla wszystkich pracowników firmy. Mimo że zdajemy sobie sprawę, jak wiele pracy wciąż nas jeszcze czeka, wrześniowy rekord i dotychczasowe wyniki od początku 2011 roku potwierdzają, iż potrafimy sprostać temu wyzwaniu. Przez najbliższe miesiące i lata będziemy intensywnie rozbudowywać i odświeżać portfolio produktów w Europie, wprowadzając na rynek jeszcze bardziej innowacyjne modele spełniające potrzeby klientów".  

Nowymi modelami będzie duży van NV400 oraz w pełni elektryczny mały van, który pojawi sie w przyszłym roku. Nissan również we wrześniu zanotował wzrost sprzedaży, także na naszym rynku. W zeszłym roku sprzedaż wyniosła 3,8 %. We wrześniu tego roku udział w rynku wyniósł 5,2%.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Navara
Nissan Navara
Cena podstawowa już od: 120 730 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.
Nissan Qashqai
Nissan Qashqai
Cena podstawowa już od: 78 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Nissan Juke
Nissan Juke
Cena podstawowa już od: 55 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Nissan Qashqai po liftingu - poznaj polskie ceny

Nissan Qashqai po liftingu - poznaj polskie...

Aktualności 2017-07-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech