mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan najlepszy w Europie

Nissan najlepszy w Europie

Japoński producent aut we wrześniu okazał się najlepszy w Europie... z marek azjatyckich. Udział w rynku europejskim wyniósł w pierwszym jesiennym miesiącu 4,2 %. W stosunku do roku 2010 jest to wzrost o prawi 1%.

Nissan najlepszy w Europie
Nissan pobił swój dotychczasowy rekord sprzedaży na rynku europejskim, który w sierpniu 1995 roku wyniósł 4,1%. Japoński koncern w tym okresie sprzedał 73 713 samochody. Spory udział w tym sukcesie miały crossovery - Qashqi, którego nabyło 23 000 klientów i Juke sprzedany w ponad 14 000 egzemplarzy. Nissan Pathfinder potroił wynik z poprzedniego roku, Navara sprzedała się o 44% lepiej. Wzrost 14-procentowy zaliczył również X-TRAIL. Najlepszy wrześniowy wynik Nissan  osiągnął w Wielkiej Brytanii i Rosji, a także Hiszpanii.

Guillaume Cartier, Wiceprezes ds. Sprzedaży w europejskim oddziale Nissana powiedział: „W ubiegłym miesiącu odnotowaliśmy znakomite wyniki dla wszystkich modeli z naszej oferty, na wszystkich głównych rynkach. Nie tylko pobiliśmy firmowy rekord wszechczasów, ale także był to najlepszy wrzesień w naszej historii. Pokonaliśmy wszystkich pozostałych azjatyckich producentów działających w regionie. Kiedy w czerwcu przedstawialiśmy plan „Nissan Power 88", wiedzieliśmy, że uzyskanie przez Nissana pozycji najsilniejszej azjatyckiej marki w Europie będzie wyzwaniem dla wszystkich pracowników firmy. Mimo że zdajemy sobie sprawę, jak wiele pracy wciąż nas jeszcze czeka, wrześniowy rekord i dotychczasowe wyniki od początku 2011 roku potwierdzają, iż potrafimy sprostać temu wyzwaniu. Przez najbliższe miesiące i lata będziemy intensywnie rozbudowywać i odświeżać portfolio produktów w Europie, wprowadzając na rynek jeszcze bardziej innowacyjne modele spełniające potrzeby klientów".  

Nowymi modelami będzie duży van NV400 oraz w pełni elektryczny mały van, który pojawi sie w przyszłym roku. Nissan również we wrześniu zanotował wzrost sprzedaży, także na naszym rynku. W zeszłym roku sprzedaż wyniosła 3,8 %. We wrześniu tego roku udział w rynku wyniósł 5,2%.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Navara
Nissan Navara
Cena podstawowa już od: 120 730 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.
Nissan Qashqai
Nissan Qashqai
Cena podstawowa już od: 79 750 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Nissan Juke
Nissan Juke
Cena podstawowa już od: 56 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny hot-hatch

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny...

Aktualności 2017-10-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.