mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan najszybciej zyskującą na wartości marką motoryzacyjną

Nissan najszybciej zyskującą na wartości marką motoryzacyjną

Nissan pnie się do góry. W rankingu Interbrand, z 56. miejsca w ubiegłym roku i z 90. miejsca w 2011 roku, japońska marka wskoczyła na 49. miejsce. Wartość marki Nissan wzrosła o 19%, do 9,082 mld dolarów.

Nissan najszybciej zyskującą na wartości marką motoryzacyjną

Nissan został uznany za jedną z najcenniejszych marek na świecie w 2015 roku w rankingu opracowanym przez Interbrand, czołową światową firmę badającą wartość marek.W ciągu czterech lat japońska marka awansowała w tym rankingu o 41 miejsc. To czyni ją najszybciej zyskującą na wartości marką motoryzacyjną w tegorocznym zestawieniu.

"Szybki awans Nissana z 90. na 49. miejsce w ciągu zaledwie 5 lat dowodzi, że dobrze skonstruowaliśmy naszą ofertę i potrafimy zainteresować nią konsumentów, zachowując przy tym oryginalność” – powiedział Roel de Vries, wiceprezes i globalny dyrektor ds. marketingu i strategii marki w firmie Nissan.

Wartość Nissana oszacowano na 9,082 mld USD, co stanowi wzrost o 19% w porównaniu z zeszłym rokiem.

Japończyków pochwalono za umiejętność dotarcia do młodszych klientów. Przykładem takich działań są akcje związane z UEFA Champions League w 2015 roku oraz współpraca z programem „The Voice” emitowanym w telewizji NBC.

W ramach badania najlepszych globalnych marek firma Interbrand opracowuje coroczny raport na temat najcenniejszych marek na świecie. Interbrand ocenia bieżące inwestycje marki oraz zarządzanie nią, z uwzględnieniem wyników finansowych, roli marki w procesie podejmowania decyzji o zakupie oraz siły brandu.

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan

Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.