mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan pobił rekord w jeździe na wstecznym

Nissan pobił rekord w jeździe na wstecznym

Jak zapowiedzieli, tak zrobili. W minionym tygodniu japoński koncern ogłosił, że na Festiwalu Prędkości w Goodwood zamierza pobić rekord w jak najszybszej jeździe na wstecznym. Nissanowi udało się tego dokonać.

Nissan pobił rekord w jeździe na wstecznym
Jadąc na wstecznym biegu, kaskader, Terry Grant przejechał tor w Goodwood w czasie 1 minuty i 37.02 sekund. Podczas rekordowego przejazdu, który został wpisany na listę Księgi rekordów Guinessa. Grant osiągnął średnią prędkość 88.5 km/h.

To drugi wyczyn Granta na Festiwalu Prędkości w Goodwood. Terry Grant w zeszłym roku przejechał cała nitkę toru Goodwood za kierownicą Nissana Juke. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przez całe okrążenie Juke jechał na dwóch kołach.

Sam bohater, który kierował Nissanem Leaf bijąc rekord w jeździe na wstecznym powiedział: "Jedyne na co mogę się skarżyć to ból szyi, który doskwierał mi przez ciągłe oglądanie się przez ramię". Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądał rekordowy przejazd Nissana na wstecznym biegu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Leaf
Nissan Leaf
Cena podstawowa już od: 128 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane techniczne

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane...

Premiery 2017-09-14

Nissan 370Z przechodzi lifting

Nissan 370Z przechodzi lifting

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

~macio 2012-07-03

tu chyba chodizlo o rekordowy czas przejazdu toru na wstecznym... dajac srednia prawie 60 km/h. Sa tez konkurencje na najszybsza jazde na wstecznym gdzie 88,5 km/h to jest wolno... nie ma to jak dobrze napisany artukul :)

~pawian 2012-07-03

coś mi tu śmierdzi, kiedyś we Włoszech miałem okazję karnąć się Ferrari Modeną na parkingu koło sklepu cofałem i lekko doszedłem do setki a na 1 do 105 :) zaraz podejdę do teścia, bo FSO 1500 z tego co pamięta dochodził do 70km/h na R (rakiecie)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia
Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia
Wybrano najkorzystniejsze oferty na zaprojektowanie i budowę trzech odcinków drogi ekspresowej S19 – trasy Via Carpatia. Odcinki od końca obwodnicy Kraśnika do granicy województwa lubelskiego z podkarpackim mają długość 33 km.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic