mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan pobił rekord w jeździe na wstecznym

Nissan pobił rekord w jeździe na wstecznym

Jak zapowiedzieli, tak zrobili. W minionym tygodniu japoński koncern ogłosił, że na Festiwalu Prędkości w Goodwood zamierza pobić rekord w jak najszybszej jeździe na wstecznym. Nissanowi udało się tego dokonać.

Nissan pobił rekord w jeździe na wstecznym
Jadąc na wstecznym biegu, kaskader, Terry Grant przejechał tor w Goodwood w czasie 1 minuty i 37.02 sekund. Podczas rekordowego przejazdu, który został wpisany na listę Księgi rekordów Guinessa. Grant osiągnął średnią prędkość 88.5 km/h.

To drugi wyczyn Granta na Festiwalu Prędkości w Goodwood. Terry Grant w zeszłym roku przejechał cała nitkę toru Goodwood za kierownicą Nissana Juke. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przez całe okrążenie Juke jechał na dwóch kołach.

Sam bohater, który kierował Nissanem Leaf bijąc rekord w jeździe na wstecznym powiedział: "Jedyne na co mogę się skarżyć to ból szyi, który doskwierał mi przez ciągłe oglądanie się przez ramię". Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądał rekordowy przejazd Nissana na wstecznym biegu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Leaf
Nissan Leaf
Cena podstawowa już od: 153 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Parada Ferrari

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~macio 2012-07-03

tu chyba chodizlo o rekordowy czas przejazdu toru na wstecznym... dajac srednia prawie 60 km/h. Sa tez konkurencje na najszybsza jazde na wstecznym gdzie 88,5 km/h to jest wolno... nie ma to jak dobrze napisany artukul :)

~pawian 2012-07-03

coś mi tu śmierdzi, kiedyś we Włoszech miałem okazję karnąć się Ferrari Modeną na parkingu koło sklepu cofałem i lekko doszedłem do setki a na 1 do 105 :) zaraz podejdę do teścia, bo FSO 1500 z tego co pamięta dochodził do 70km/h na R (rakiecie)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando