mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan potwierdził powrót marki Datsun

Nissan potwierdził powrót marki Datsun

Kilka dni temu informowaliśmy, że Nissan planuje wskrzesić markę Datsun. Dziś oficjalnie japoński koncern potwierdził te informacje oraz przedstawił nowe logo.

Nissan potwierdził powrót marki Datsun
Nissan tym samym wzmocni swoją bazę oraz środki produkcyjne w Indonezji. Produkcja od roku 2014 ma wzrosnąć do 250 tys. egzemplarzy rocznie. Wczoraj prezes Carlos Ghosn spotkał się z prezydentem Indonezji i zapewnił, że Nissan będzie nadal angażował się w przemysł motoryzacyjny w Indonezji oraz zwiększy swój udział w tym kraju.

Datsun będzie trzecią marką kontrolowaną oprócz Nissana i Infiniti przez japoński koncern będący częścią koncernu Nissan-Renault. Marka ta będzie przede wszystkim sprzedawana na rynkach wschodzących - Indie, Indonezja i Rosja. Sprzedaż rozpocznie się we wspomnianym 2014 roku.

W 1931 roku firma DAT Motorcar Co., tworząca do tej pory ciężarówki, postanawia stworzyć nowy model małego auta o nazwie Datson. Dwa lata później Nissan Motor Co., Ltd przejmuje kontrolę nad DAT Motorcar Co. i zmienia nazwę marki na Datsun. Wszystko dlatego, że słowo "sun" w języku japońskim również oznacza "przegrywać". Zmiana nazwy ma być również uhonorowaniem flagi narodowej. Na początku lat 80-tych znika jednak marka Datsun, a japoński koncern zaczyna wypuszczać swoje auta pod szyldem Nissan.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Datsun Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Carlos Ghosn Datsun

Podobne wiadomości:

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Nissan Qashqai po liftingu - poznaj polskie ceny

Nissan Qashqai po liftingu - poznaj polskie...

Aktualności 2017-07-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji
S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji
Oto jeden z najbardziej wyczekiwanych odcinków dróg w Polsce. Trasa ekspresowa S7 z Warszawy do Grójca uzupełni sieć w centralnej Polsce. Niebawem ruszy jego realizacja, a minister infrastruktury i budownictwa liczy na zakończenie budowy przed terminem.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech