mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan testuje X-Traila FCV

Nissan testuje X-Traila FCV

Nissan X-Trail FCV napędzany ogniwami paliwowymi zostanie już od czerwca poddany testom publicznym na drogach wokół siedziby firmy w Tokio. Opinie kierowców mają wydatnie wspomóc dalsze prace nad tego typu autami.

Nissan testuje X-Traila FCV
Nissan X-Trail FCV został dopuszczony przez japońskie ministerstwo infrastruktury i transportu jedynie do testów drogowych na początku tego roku. Na czerwcowe weekendy zaplanowane zostały pierwsze jazdy testowe z udziałem chętnych kierowców. Testy z wykorzystaniem ludzi spoza firmy potrwają co najmniej do końca bieżącego roku. Napędzany wodorem Nissan osiąga maksymalną prędkość 150 km/h przy maksymalnym zasięgu wynoszącym 370 km.
 
Drugi największy japoński producent motoryzacyjny jest nieco w tyle za swymi największymi krajowymi konkurentami. Toyota oraz Honda już od 3 i pół roku udostępniają swoje auta typu fuel-cell do testów, głównie do różnych instytucji rządowych oraz samorządowych. Przed rokiem Honda udostępniła wodorowy model FCX pierwszym indywidualnym użytkownikom - pewnej rodzinie w Los Angeles.
 
Masowe wykorzystanie technologii ogniw paliwowych napędzanych paliwem wodorowym to wciąż kwestia kilku, kilkunastu lat. Głównymi hamulcami rozwoju tej technologii to wysokie koszty produkcji oraz brak wystarczającej infrastruktury związane z tankowaniem wodoru.
 
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan X-TRAIL Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Nissan X-TRAIL

Podobne wiadomości:

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Nissan Navara - EnGuard Concept do ratowania życia

Nissan Navara - EnGuard Concept do ratowania...

Premiery 2016-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli
Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli
Historii i sensacyjnych doniesień na temat powrotów marki Saab w ciągu ostatnich 4 lat było już kilkanaście. Teraz pojawiają się kolejne plotki. Czy i tym razem skończy się tylko na niepotwierdzonych informacjach?