mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan testuje X-Traila FCV

Nissan testuje X-Traila FCV

Nissan X-Trail FCV napędzany ogniwami paliwowymi zostanie już od czerwca poddany testom publicznym na drogach wokół siedziby firmy w Tokio. Opinie kierowców mają wydatnie wspomóc dalsze prace nad tego typu autami.

Nissan testuje X-Traila FCV
Nissan X-Trail FCV został dopuszczony przez japońskie ministerstwo infrastruktury i transportu jedynie do testów drogowych na początku tego roku. Na czerwcowe weekendy zaplanowane zostały pierwsze jazdy testowe z udziałem chętnych kierowców. Testy z wykorzystaniem ludzi spoza firmy potrwają co najmniej do końca bieżącego roku. Napędzany wodorem Nissan osiąga maksymalną prędkość 150 km/h przy maksymalnym zasięgu wynoszącym 370 km.
 
Drugi największy japoński producent motoryzacyjny jest nieco w tyle za swymi największymi krajowymi konkurentami. Toyota oraz Honda już od 3 i pół roku udostępniają swoje auta typu fuel-cell do testów, głównie do różnych instytucji rządowych oraz samorządowych. Przed rokiem Honda udostępniła wodorowy model FCX pierwszym indywidualnym użytkownikom - pewnej rodzinie w Los Angeles.
 
Masowe wykorzystanie technologii ogniw paliwowych napędzanych paliwem wodorowym to wciąż kwestia kilku, kilkunastu lat. Głównymi hamulcami rozwoju tej technologii to wysokie koszty produkcji oraz brak wystarczającej infrastruktury związane z tankowaniem wodoru.
 
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan X-TRAIL Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Nissan X-TRAIL

Podobne wiadomości:

Nissan 370Z przechodzi lifting

Nissan 370Z przechodzi lifting

Aktualności 2017-08-31

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny hot-hatch

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny...

Aktualności 2017-10-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.