mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan uzupełni Hokkaido

Nissan uzupełni Hokkaido

Producent samochodów marki Nissan, ogłosił, że zamierza powiększyć tor Hokkaido. Dzięki temu będzie to największy ośrodek do testów szybkościowych tej marki w Japonii. Miejsce, którego budowa pochłonęła ponad 27 milionów dolarów, pozwala na osiąganie prędkości powyżej 300 km/h.

Nissan uzupełni Hokkaido

Tor umiejscowiony został w północnej części Japonii na wyspie, zawierającej już ponad 7,2 km drogi, która odzwierciedla warunki panujące na trasach podmiejskich oraz odcinkach drogowych w Europie. Mitsuhiko Yamashita, wice prezydent wykonawczy oraz szef ds. rozwoju marki Nissan twierdzi, że rozbudowa  nowoczesnego toru pozwoli na dokładniejsze testy samochodów, począwszy od zwykłej jazdy po drodze, aż po jazdę na naprawdę wysokich obrotach. Tor do jazdy na wysokich prędkościach zaprojektowany będzie na podobieństwo niemieckiej autostrady, z różnym nachyleniem drogi, a także wieloma zakrętami i różnym rodzajem nawierzchni do testowania zachowań pojazdu przy szybkich oraz bardzo szybkich prędkościach.

Tor w Hokkaido jest największym tego typu ośrodkiem w Japonii, który mieści się na powierzchni ponad 7 milionów metrów kwadratowych. Położony jest w okolicach Rikubetsu, najchłodniejszego miasta w Japonii, co pozwoli na sprawdzanie samochodów podczas jazdy w zimnie. Zimą temperatury osiągają tam średnio -15 stopni Celsjusza.

Nissan posiada jeszcze trzy centra do testów w Japonii, dwa w prefekturze Tochigi oraz jeden w Kanagawa. Trasy na dwóch pierwszych posiadają długości kolejno: 6,5 km oraz 3,3 km. Odcinki w najmniejszym centrum posiadają długość 2,2 km. Głównym ośrodkiem badań, umiejscowionym poza granicami kraju jest centrum w Arizonie, Stany Zjednoczone. Wszystkie jego trasy posiadają długość 9,1 km, a umiejscowione są na powierzchni 12,34 milionów kilometrów kwadratowych. 

Czytaj także:

Nowy Nissan dla Europy (2006-09-07)

Nissan buduje nowe silniki (2006-08-24)

Współpraca Mitsubishi i Nissana (2006-08-10)

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Hokkaido

Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

~ja 2006-09-12

o to posiadaja w USA teren 30 razy wiekszy od calej Polski - niezle :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda rośnie w Polsce i na świecie
Skoda rośnie w Polsce i na świecie
Czeski producent wchodzi z impetem w 2017 rok, kontynuując pozytywny trend z roku poprzedniego. W samym styczniu Skoda dostarczyła rekordową liczbę samochodów, notując najwyższe wzrosty w Europie Wschodniej i Środkowej.