mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan w górę w 2004

Nissan w górę w 2004

Japoński producent ogłosił dziś swoje wyniki finansowe za ubiegły rok. Zamknięty z końcem marca okres obrachunkowy przyniósł dane o wzroście biznesu o 1,7%.

63,8 miliona euro - taki przychód zanotował Nissan w 2004 roku i jest to znaczny, bo 15,4-procentowy skok. Producentowi z kraju kwitnącej wiśni udało się - pomimo niesprzyjających kursów wymiany na rynkach międzynarodowych, wyższych cen surowców i odsetek - utrzymać tempo wzrostu i zapewnić zyski.

Te wynoszą ponad 3,8 miliona euro, co stanowi wzrost o 1,7% w porównaniu z rokiem 2003. Co również ważne, Nissan wspina się na sam szczyt listy najbardziej rentownych firm w branży motoryzacyjnej - zysk operacyjny (marża na sprzedaży) wyniósł bowiem 10%.

Jak powiedział szef zależnej od Renault firmy, Carlos Ghosn, "Mamy silne podstawy naszej działalności: nasze produkty są atrakcyjne dla konsumentów i podążamy drogą stałego, pewnego wzrostu." Za jego słowami przemawiają także konkretne liczby nie-pieniężne. Globalna sprzedaż wzrosła o 10,8% do poziomu 3.338.000 sztuk aut.

W samych tylko Stanach Zjednoczonych Nissan z 18,4-procentowym skokiem wybił się po raz pierwszy w swej historii ponad 1 miliona samochodów do poziomu 1.013.000 (co stanowi ponad 30% całości). Drugi boom dokonał się na innych zamorskich rynkach (Chiny, Meksyk i Kanada), gdzie przyrost wyniósł 19,5%. Od tych wartości odbiega jedynie stagnacja na rynkach europejskich.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.