mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan w górę w 2004

Nissan w górę w 2004

Japoński producent ogłosił dziś swoje wyniki finansowe za ubiegły rok. Zamknięty z końcem marca okres obrachunkowy przyniósł dane o wzroście biznesu o 1,7%.

63,8 miliona euro - taki przychód zanotował Nissan w 2004 roku i jest to znaczny, bo 15,4-procentowy skok. Producentowi z kraju kwitnącej wiśni udało się - pomimo niesprzyjających kursów wymiany na rynkach międzynarodowych, wyższych cen surowców i odsetek - utrzymać tempo wzrostu i zapewnić zyski.

Te wynoszą ponad 3,8 miliona euro, co stanowi wzrost o 1,7% w porównaniu z rokiem 2003. Co również ważne, Nissan wspina się na sam szczyt listy najbardziej rentownych firm w branży motoryzacyjnej - zysk operacyjny (marża na sprzedaży) wyniósł bowiem 10%.

Jak powiedział szef zależnej od Renault firmy, Carlos Ghosn, "Mamy silne podstawy naszej działalności: nasze produkty są atrakcyjne dla konsumentów i podążamy drogą stałego, pewnego wzrostu." Za jego słowami przemawiają także konkretne liczby nie-pieniężne. Globalna sprzedaż wzrosła o 10,8% do poziomu 3.338.000 sztuk aut.

W samych tylko Stanach Zjednoczonych Nissan z 18,4-procentowym skokiem wybił się po raz pierwszy w swej historii ponad 1 miliona samochodów do poziomu 1.013.000 (co stanowi ponad 30% całości). Drugi boom dokonał się na innych zamorskich rynkach (Chiny, Meksyk i Kanada), gdzie przyrost wyniósł 19,5%. Od tych wartości odbiega jedynie stagnacja na rynkach europejskich.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech